O vode všeobecne

O VODE VŠEOBECNE
O VODE VŠEOBECNE
Ako dlho môže človek vydržať bez vody?

Táto otázka nás núti zamyslieť sa. Ako dlho môže človek vydržať bez jedla? Odpoveď je jednoznačne v priebehu niekoľkých týždňov. Ako dlho môže človek vydržať bez vody? Na túto otázku je opäť ľahké odpovedať; môžeme povedať, že človek môže vydržať bez vody niekoľko dní. Závisí to od vonkajších podmienok. Ako dlho vydrží človek bez kyslíka? Skúste dýchať a nedýchať. Odpoveď je celkom zrejmá. Z tohto hľadiska sa musíme pozrieť na to, aké vplyvy a potreby sú z tohto hľadiska kladené na človeka alebo na ľudské telo.

Čo sa stane, ak nebudem piť vodu?

Áno, túto otázku dostávame často. Zdá sa nám, že niektorí ľudia vodu k životu naozaj nepotrebujú. Ak sa nás zákazník opýta, prečo by mal piť vodu, keď drží v ruke colu, výsledok je celkom jasný. Samozrejme, existuje minimálny počet ľudí, ktorí tvrdia, že vodu nepijú vôbec.

V každom prípade sa naše telo skladá približne zo 70 % z vody, a preto je voda nevyhnutným faktorom pre správne fungovanie nášho tela. Bez vody by nebolo života! A touto vetou by sme mohli skončiť. Je však veľmi dôležité uvedomiť si, že nielen množstvo, ale aj kvalita vody má rozhodujúci vplyv na náš život.

V prípade nedostatku vody v našom tele, dehydratácie, porúch koncentrácie, telo stráca vitalitu. Ak hovoríme o dlhodobom nedostatku vody v tele, začínajú sa tvoriť choroboplodné zárodky alebo vznikajú choroby. Každý lekár vám počas rekonvalescencie odporučí piť dostatok vody. Málokedy sa dočítate, aká je voda dobrá a aký druh vody by ste mali konzumovať. Najoptimálnejšia voda pre náš život je čistá voda bez väčších minerálnych prímesí s prirodzene vytvorenou štruktúrou, teda pramenitá voda.

Čo sa stane s mojím telom, ak budem piť len čistú vodu?

Voda má hlboký vplyv na naše telo a myseľ. Konzumácia čistej a kvalitnej vody postupne čistí naše telo a bunky. Telo sa uzdravuje a každý má možnosť tento proces zažiť. Ľahko zistíte, že v priebehu času sa môže zlepšiť fyzická aktivita, rôzne chuťové poháriky, zmení sa vnútorné nastavenie organizmu a postupne sa zníži záťaž nášho tela náchylnosť na choroby. Tento jav je pomalý, ale istý.

Princíp fungovania kvalitnej čistej vody je celkom zrejmý. Táto voda sa dostáva do tela oveľa hlbšie k jednotlivým orgánom alebo bunkám a na základe toho dochádza k očiste, detoxikácii, prispôsobeniu sa novej úrovni úplne prirodzene. Na rozdiel od vody z vodovodu, ktorá sa niekedy nazýva "mŕtva voda" (chemicky upravená), sa často objavuje nechuť k vode, ktorá vznikla v priebehu času. Telo prirodzene reaguje na zlú kvalitu vody a v tomto prípade nevyžaduje vyššiu úroveň spotreby. Dochádza k zablokovaniu konzumácie vody vo všeobecnosti.

Naše sa skladá približne zo 70 % z vody. V niektorých orgánoch alebo častiach tela je tento podiel ešte vyšší. Krvná plazma 90%, mozog 84%, pľúca 84%, krv 80%, obličky 79%, srdce 74%, koža 72%, miecha 71%, kĺby 50%, tukové tkanivo 25%, vlasy 4%.

Ako môžem schudnúť pitím vody?

Niektorí zákazníci sa s nami podelili o informácie o úbytku hmotnosti v dôsledku konzumácie čistej štruktúrovanej vody upravenej drahokamami VitaJuwel. Jeden z názorov, ktorý opísala doktorka Jana Mendelová, bol, že už počas používania zmesi s drahými kameňmi Ajurvéda Jubilee znížila svoju hmotnosť o 2 kg v priebehu 2 týždňov a že sa neúspešne pokúšala znížiť svoju hmotnosť 3 mesiace pred samotným používaním vody s drahými kameňmi.

Okrem toho existujú štúdie, ktoré dokazujú zníženie telesného tuku a hmotnosti pri zvýšenej konzumácii vody. Používanie zvýšeného množstva vody počas diéty a športových aktivít je veľmi účinné. To má za následok aj zníženie hmotnosti. V tejto súvislosti treba mať na pamäti, že nielen množstvo vody, ale aj kvalita skonzumovanej vody má veľký vplyv na celkový výsledok.

Ako zlepšiť pitný režim?

Podľa skúseností našich zákazníkov vás už len vedomie, že na stole máte 0,5 litrovú fľašu ViA alebo 1,3 litrovú karafu ERA, motivuje piť viac vody. Veľký počet týchto zákazníkov zistil, že vie, koľko vody denne vypije.

S výrobkami VitaJuwel je úplne zrejmé, že denný pitný režim je nastavený optimálnejšie, navyše vďaka kvalitnej čistej vode má naše telo väčšiu chuť na konzumáciu vody. Dôsledkom je uvoľňovanie toxických a zaťažujúcich látok v našom tele a dosiahnutie postupnej regenerácie organizmu.

Každý z odborníkov na túto problematiku jednoznačne odporúča konzumáciu kvalitnej čistej vody, názory na jej množstvo sa však líšia. V horúcom počasí a počas náročnej športovej alebo pracovnej činnosti by sme mali denne skonzumovať viac ako 3 litre tekutín. Naopak, na jeseň postačí len 1 - 1,5 litra kvalitnej čistej vody. Treba si uvedomiť, že do dennej spotreby vody sa nezapočítava káva, džúsy, čaje atď.

Prečo filtrovať vodu? Ako filtrovať vodu doma?

V súčasnosti sú k dispozícii rôzne filtračné zariadenia. Od tých najjednoduchších až po tie najzložitejšie a najsofistikovanejšie. Záleží na lokalite a očakávaniach na zlepšenie kvality vody. Mnohí zákazníci sa stretávajú s tvrdou vodou, niektorí naopak s obsahom minerálov, ktoré nemajú vždy z dlhodobého hľadiska pozitívny vplyv na náš organizmus.

Na tomto mieste sa nebudeme podrobne zaoberať jednotlivými filtračnými zariadeniami, ale spomenieme dve varianty. Veľký počet zákazníkov dnes na získanie čistej vody využíva reverznú osmózu. Tento výrobok je skvelý z hľadiska získania čistej jednotky (molekuly) vody. Pre oživenie a vitalitu tejto vody sa odporúča naliať ju do karafy VitaJuwel alebo do fľaše ViA. Touto metódou získate štruktúrovanú vodu s jasným nastavením a usporiadaním.

Zákazníkom, ktorí majú k dispozícii kvalitnú vodu alebo vodu, ktorá bola naplnená do plastovej fľaše, odporúčame používať minimálne ľahko použiteľný uhlíkový filter, cez ktorý necháte vodu odkvapkať. Tým sa zabráni vzniku určitých zápachov, nečistôt alebo iných látok vo vode. Opäť by sme odporúčali aktivovať vodu prírodnou cestou, t. j. pomocou drahých kameňov.

Vo všeobecnosti platí, že s každým filtračným zariadením zvyšujete úroveň čistoty vody. Na základe toho možno odporučiť princíp filtrácie.

Ako často mám piť minerálnu vodu?

Minerálna voda je úžasná vďaka rozpusteným minerálom a má obrovský energetický potenciál pre naše telo. Naše telo má často nedostatok určitých prvkov a môže ich takto doplniť. Zároveň však konzumácia takto pripravenej vody v prírode má z dlhodobého hľadiska veľký nedostatok. Pri každodennej konzumácii sa organizmus presycuje práve veľkým množstvom minerálnych látok, čoho dôsledkom je ukladanie týchto prvkov v našich orgánoch. Následne dochádza k stvrdnutiu a nižšej funkčnosti nášho telesného systému.

Z tohto hľadiska by sa každá minerálna voda mala konzumovať len príležitostne a v primeranom množstve.

Môžem piť vodu z prírodného prameňa?

Voda pripravená v prírode je určite najoptimálnejšia pre konzumáciu a pre naše telo. V súčasnosti existuje jedno veľké ALE. Nie všetky zdroje pramenitej vody sú v ideálnom stave. Ak navštívite prírodný zdroj vody, ktorý nepoznáte, odporúčame vám overiť si vhodnosť pitia tejto vody.

Metóda VitaJuwel je založená na tomto úplne prirodzenom princípe revitalizácie vody. Drahokamy svojím vyžarovaním ovplyvňujú vodný živel a nastavuje sa nová energetická úroveň. Pramenitá voda vo svojom podloží prechádza aj cez jednotlivé minerály a kamene. Keď vyviera na povrch, má presne také zloženie, s akým je v kontakte v hornine. Na základe toho je úplne zrejmé, že každá pramenitá voda je iná. Aj spoločnosť VitaJuwel ponúka rôzne druhy zmesí drahých kameňov, čím umožňuje nastavenie rôznych typov kvalitatívne a chuťovo odlišných vôd.

Ako zistím, či je voda z prírodného prameňa pitná?

V ideálnom prípade je vhodné skontrolovať kvalitu vody pomocou analýzy vody, ak je k dispozícii. Ak ste už fyzicky prítomní pri prameni, často už vizuálne vidíte, že prameň je využívaný a navštevovaný.

Ako dlho zostáva voda z prírodného prameňa čerstvá?

Každá pramenitá voda, ktorú prijímame čerstvú, je životne dôležitá. Dĺžka používania tejto vody je priamo závislá od toho, v čom ju prepravujeme, od teploty, pri ktorej ju skladujeme, a od prostredia, v ktorom ju skladujeme.

Aký je najlepší spôsob skladovania vody z prírodného prameňa?

Najlepšou možnosťou skladovania vody je umiestniť ju do skla a do miestnosti bez svetla. Teplota by mala byť tiež nižšia, optimálne medzi 7-13 °C.

Ak je potrebné prepravovať vodu v plastových nádobách zo studne na miesto spotreby, odporúčame ju preliať do sklenenej nádoby, aby bola dlhšie životaschopná a použiteľná.