Otázky o fľaši via

OTÁZKY O FĽAŠI VIA
STAROSTLIVOSŤ A ČISTENIE
Ako sa mám starať o fľašu ViA?

Ako sa mám starať o fľašu ViA?

Hneď na začiatku treba poznamenať, že fľaša ViA nie je bezúdržbová. Vyžaduje si starostlivosť, najmä v oblasti čistenia fľaše. Odporúčame čistiť fľašu aspoň raz za 7 až 10 dní. Častejšie čistenie je v poriadku. Počas čistenia sa odporúča fľašu úplne rozobrať a každú časť podrobne umyť. Pravidelným čistením podporíte dlhodobú funkčnosť fľaše a najmä budete mať oveľa lepší pocit pri popíjaní drahokamovej vody.

Je možné fľašu ViA rozobrať?

Áno. Variabilita je veľkou výhodou fľaše ViA, ktorú oceníte najmä pri čistení. Táto fľaša je obojstranná. Celkovo možno fľašu ViA rozložiť na 6 častí (komponentov) - samotné sklo, horné a dolné silikónové tesnenie, horný a dolný uzáver a modul s drahokamy. Odporúčame pravidelne kontrolovať dotiahnutie modulu s drahokamom v spodnom uzávere.

Ako často by som mal čistiť fľašu ViA?

Odporúčame fľašu rozobrať a vyčistiť aspoň raz za 7-10 dní. Z vlastnej skúsenosti však odporúčam čistiť fľašu každých 4-5 dní. Sami uvidíte, že pitie z čerstvo vyčistenej fľaše je oveľa lepšie a spoznáte to na chuti vody. Osobne tiež odporúčam používať napríklad kefku na čistenie ťažšie prístupných miest v hornom a dolnom uzávere.

Ktoré časti fľaše je možné umývať v umývačke riadu?

Samotné sklo fľaše a silikónové tesnenia (horná + spodná časť) sa môžu umývať v umývačke riadu. Uzávery neodporúčame umývať v umývačke riadu, pretože pri častom umývaní sa môžu začať rozťahovať. Modul s drahokamom sa nesmie umývať v umývačke riadu! Z vlastnej skúsenosti však odporúčam umývať jednotlivé časti fľaše ViA ručne pod tečúcou vodou. V umývačke sa často nedosiahne stopercentný čistiaci proces a všetko je potrebné opäť umyť ručne.

Vlastním fľašu ViA so symbolom Kvetu života. Musím sklo špeciálne čistiť?

V tomto prípade neodporúčame umývať sklo v umývačke riadu. Umývajte iba ručne pod tečúcou vodou. Nie je potrebná žiadna špeciálna starostlivosť.

Mám viacero fliaš ViA, ak ich nepoužívam, mám ich nechať naplnené vodou?

Neodporúčame nechávať vodu vo fľaši ViA dlhší čas. Ak viete, že fľašu nebudete používať, je ideálne vodu vyliať a vrchný uzáver nechať voľný, aby sa do fľaše dostal vzduch. V opačnom prípade by sa počas dlhšej doby mohli vytvoriť baktérie a plesne, ktoré by mohli spôsobiť špecifický zápach vo fľaši.

TECHNICKÉ OTÁZKY A VYSVETLENIA
Z akého skla je fľaša ViA?

Sklo vo fľaši ViA je vytvorené nemeckými sklármi a je vyrobené z borosilikátového skla, ktoré neobsahuje ťažké kovy, takže je to čisté sklo, jedno z najpevnejších skiel.

Koľko váži fľaša ViA? Prázdna / naplnená.

Prázdna fľaša ViA váži 510-530 g (v závislosti od hmotnosti drahokamov). Naplnená fľaša ViA váži 1010-1030 g. Fľaša ViA bez modulu váži 390 g.

Kedy je voda vo fľaši pripravená (revitalizovaná)?

Voda je pripravená (revitalizovaná) po 7 minútach. Určuje sa biologickým hodnotením a testovaním. Komplexná zmena, najmä chuti, prichádza v priebehu niekoľkých desiatok minút.

Niekoľko minút po naliatí vody sa na boku fľaše objavia bublinky. Prečo je to tak?

Na základe biologických testů sa ukázalo, že drahokamy ovplyvňujúce vodu majú schopnosť meniť molekulárnu štruktúru vody a zároveň upravovať chemické parametre iným spôsobom. Jedným z týchto parametrov je zvýšenie obsahu kyslíka vo vode. Keď drahé kamene pôsobia na vodu, na stenách fľaše sa môžu usadiť bublinky, ktoré spôsobia, že voda bude mať vyšší obsah kyslíka. Tento proces má pozitívny účinok.

Aký je objem fľaše ViA?

Fľaša ViA má objem 0,5 litra kvapaliny.

Je silikónové tesnenie bezpečné?

Áno, je to úplne bezpečné. Pre výrobky VitaJuwel sme postupne vyvinuli materiály na použitie v kontakte s vodou. Najprv boli uzávery vyrobené z materiálu z nehrdzavejúcej ocele, potom sa začal používať plast bez obsahu BPA. Tento plast bez obsahu BPA používame štandardne. Pre ešte väčší komfort a bezpečnosť bol v uzáveroch použitý potravinársky silikón. Tento typ materiálu patrí medzi najoptimálnejšie na kontakt s potravinami a vodou. V tomto bode sa voda dotýka len čistého skla a potravinárskeho silikónu.

Môžem do fľaše ViA naliať horúcu alebo vriacu vodu?

Áno. Fľaša ViA je pripravená na nalievanie vriacej vody. Treba však vziať do úvahy, že sklo je len jednostenné, a preto môže byť nepríjemné na dotyk. Na efektívne používanie cestovnej fľaše na vriacu vodu sme vytvorili koncept termofľaše ViA HEAT s dvojstenným sklom.

Ako je fľaša zabalená pri dodaní?

Fľašu ViA dodávame v bezpečnom obale z tvrdeného papiera, ktorý fľašu dokonale chráni. Otvárací obal je chránený puzdrom. Modul s drahými kameňmi je vo fľaši zabezpečený mikroténovým obalom pripevneným k spodnému uzáveru.

Ako dlho môžem uchovávať vodu vo fľaši?

V ideálnom prípade maximálne 48-72 hodín. Z hygienického a bakteriologického hľadiska by sa po 3 dňoch nepoužívania mal obsah fľaše vyliať (napríklad na zalievanie kvetov) a doplniť čerstvou vodou.

Na čo slúži malé silikónové tesnenie na spodnej časti pohára fľaše?

Tento silikónový krúžok plní funkciu hlavne pre čo najlepšie utesnenie fľaše.

Sú silikónové tesnenia (horné a dolné) dlhodobo funkčné?

Samozrejme. Odporúčame tieto tesnenia pravidelne čistiť, aby vydržali čo najdlhšie. V prípade straty alebo poškodenia je možné zakúpiť obe tesnenia.

V akom teplotnom rozsahu môžem fľašu ViA používať?

Používajte vo vonkajšom teplotnom rozsahu od 0 °C do 100 °C. Fľaša sa môže používať pri teplotách pod 0 °C, neodporúčame však dopĺňať tekutiny pri teplotách nad približne 40 °C, pretože sklo môže prasknúť.

V akom teplotnom rozsahu môžem naliať tekutinu do fľaše VIA?

Teplota kvapaliny vhodnej pre fľašu ViA je 0°-100 °C.

NÁHRADNÉ DIELY
Môžem si do fľaše ViA objednať vlastnú zmes drahých kameňov?

Áno, vo výnimočných prípadoch je to možné, a to formou zákazkovej výroby.

Môžem si kúpiť nové tesnenia a uzávery?

Áno. Všetky náhradné komponenty pre fľašu ViA k dispozícii v e-shope. Je možné zakúpiť: samotné sklo, jednotlivé uzávery, sadu tesnení (vrchné a spodné) a moduly s drahokamami.

Mám rozbitú sklenenú fľašu. Môžem ju kúpiť samostatne?

Áno, samotné sklo na fľaše ViA je k dispozícii v e-shope.

Môžem si fľašu ViA kúpiť samostatne bez modulu s drahokamom?

Áno. Kompletnú fľašu ViA bez modulu s drahokamami vrátane uzáverov je možné zakúpiť v e-shope.

Sú zlaté uzávery vhodné len na fľaše z edície HRDINA / IMPÉRIUM, alebo ich môžem použiť aj na klasickú fľašu ViA?

Zlaté uzávery bez problémov pasujú na fľašu ViA. Tieto uzávery so špeciálnou povrchovou úpravou sú k dispozícii samostatne v našom e-shope. Tento typ uzáverov neodporúčame umývať v umývačke riadu.

OCHRANA FLIAŠ A OBALY
Ako najlepšie ochrániť fľašu ViA pred poškodením?

Zo skúseností našich zákazníkov vieme, že mnohí z nich majú radi priamy kontakt s drahokamami vo fľaši ViA. Na základe toho môžeme rozdeliť dva typy ochrany používané pre fľašu ViA:

1) LOOP - silikónový kryt, ktorý chráni vrchný a spodný uzáver fľaše ViA pred poškriabaním a poškodením. Je veľmi účinný na jednoduché prenášanie fľaše a zároveň chráni najmä spodnú časť pred poškodením pri prípadnom páde. V súčasnosti je k dispozícii v štyroch farebných kombináciách.

2) Ochranné obaly - sú k dispozícii v niekoľkých variantoch. Tieto obaly chránia fľašu komplexne, okrem vrchného uzáveru, ktorý zostáva prístupný na konzumáciu. Ich výhodou je aj to, že dokážu čiastočne udržať tekutinu dlhšie horúcu/chladnú. Patrí medzi ne ručne háčkovaný obal, neoprénový obal a plstený obal pre fľaše VitaJuwel.

Z čoho je vyrobený LOOP?

Puzdro LOOP je vyrobené z potravinárskeho silikónu, ktorý je prakticky nezničiteľný. Iba biely variant puzdra LOOP môže spôsobiť označenie tohto obalu v dôsledku kontaktu s citrónovou šťavou.

Vypadne mi fľaša, keď použijem silikónový obal LOOP?

V žiadnom prípade. Puzdro LOOP je veľmi pevne zachytené a zaistené v hornom aj dolnom kryte. Puzdro LOOP bolo podrobené mnohým záťažovým testom a prešlo nimi bez problémov. Jediné nebezpečenstvo hrozí, ak je uzáver mokrý a používajú sa teploty pod bodom mrazu. V tomto prípade môže silikón z uzáveru fľaše vykĺznuť. Pri používaní uzáveru LOOP pri teplotách pod 0 °C dbajte na opatrnosť.

Ochráni LOOP uzávery a sklo fľaše?

Áno. Nerezové uzávery fliaš ViA sú náchylnejšie na poškriabanie. Puzdro LOOP poskytne veľmi kvalitnú ochranu nielen pred poškodením, ale aj poškriabaním viečok. Obal LOOP môže čiastočne chrániť aj sklo fľaše.

Z čoho je vyrobený dlhý neoprénový kryt?

Neoprénový kryt je vyrobený zo skutočného neoprénu. Preto má funkciu nielen chrániť fľašu, ale aj udržiavať tekutinu vo fľaši dlhšie teplú/chladnú.

Je vhodné prať ručne háčkované obaly?

Áno, považujeme to za samozrejmosť. Použitú bavlnu a pravú kožu možno opakovane prať bez komplikácií. Ručne háčkovaný obal odporúčame po vypraní nasadiť na fľašu ViA. Tým sa zabezpečí dokonalý tvar suchého obalu. Teplota prania by nemala presiahnuť 30 °C.

Udrží ručne háčkovaný obal a neoprénový obal tekutinu dlhšie horúcu/chladnú?

Áno, čiastočne to vydrží. Neoprénové puzdro plní perfektnú funkciu z hľadiska udržania nápoja teplého alebo studeného.

PROBLÉMY A RIEŠENIA
Fľaša netesní správne. Ako to môžem vyriešiť?

V prvom rade odporúčame fľašu rozobrať a dôkladne vyčistiť, najmä spodný uzáver. Odstráňte aj modul s drahokamami a tesnenie. Všetko dôkladne umyte a potom znovu zložte. Naplňte fľašu tekutinou. Ak problém pretrváva, kontaktujte nás na adrese: info@vitajuwel.sk. Pokúsime sa situáciu vyriešiť k vašej maximálnej spokojnosti.

Rozbil som fľašu. Čo mám urobiť s drahokamami?

Drahokamy si určite nechajte. VitaJuwel ponúka zákazníkom jedinečnú ponuku 50 % zľavy na nový výrobok s drahokamami v prípade vlastného poškodenia. Realizácia tejto ponuky je veľmi jednoduchá: stačí zaslať poškodený výrobok alebo kompletnú zmes drahých kameňov na adresu VitaJuwel CZ, Plzeňská 685, 330 27 Vejprnice-Brůdek. Podmienkou je vloženie vyplneného formulára s údajmi o spôsobe zaslania nového výrobku späť a forma platby.

Po dlhšom používaní mám na skle fľaše usadeniny (kvapky). Čo mám robiť?

V tomto prípade odporúčame predovšetkým prírodnú BIO cestu. Je optimálne ponoriť sklo fľaše do octového nálevu (1/3 octu, 2/3 vody). Ak sú usadeniny malé, postačí približne 1-2 hodiny. V prípade väčšieho znečistenia nechajte pôsobiť do druhého dňa. Potom sklo dôkladne umyte. Podobným spôsobom možno použiť aj citrónovú vodu.

Fľaša sa nedá otvoriť. Vrchný uzáver sa otáča. Čo mám robiť?

V tomto prípade možno odporučiť odstránenie spodného krytu s modulom drahokamu. Potom fľašu obráťte a naplňte vriacou vodou. Nechajte pôsobiť približne 1 minútu. Potom vodu vylejte a pokúste sa uvoľniť uzáver, kým je fľaša ešte teplá. Ak problém pretrváva, kontaktujte nás na adrese: info@vitajuwel.sk. Pokúsime sa situáciu vyriešiť k vašej maximálnej spokojnosti.

Nemôžem otvoriť spodný uzáver fľaše ViA. Ako mám postupovať?

V tomto prípade možno odporučiť odstránenie vrchného uzáveru. Potom naplňte fľašu vriacou vodou. Nechajte stáť približne 1 minútu. Potom vodu vylejte a pri zohriatom tele fľaše sa pokúste uvoľniť uzáver. Ak problém pretrváva, kontaktujte nás na adrese info@vitajuwel.sk. Pokúsime sa situáciu vyriešiť k vašej maximálnej spokojnosti.

Mám menšie poškodenie skla fľaše na spodnom/hornom okraji. Ako to vyriešiť?

Stáva sa to najmä na spodnom okraji fľaše ViA. Môže to byť dôsledok nesprávneho zaobchádzania počas prepravy a môže to viesť k horšiemu presakovaniu v spodnej časti. Prípadne mohlo dôjsť k poškodeniu okraja fľaše pri umývaní. Riešenie je jednoduché. Ak sa u vás vyskytol podobný problém s fľašou, kontaktujte nás e-mailom: info@vitajuwel.sk.

Kvapalina v module sa zakalila. Je to v poriadku?

Zakalená kvapalina vo všeobecnosti nemá vplyv na funkčnosť fľaše. V tomto bode sa fľaša môže používať v plnom rozsahu; ide skôr o estetický problém. Odporúčame vyhotoviť fotografie z modulu a poslať ich na nasledujúcu e-mailovú adresu: info@vitajuwel.sk. Tieto problémy vyriešime v rámci reklamácie výmenou modulu s drahokamom za nový.

Mám prasknutý modul. Môžem fľašu naďalej používať a konzumovať vodu?

Ak je poškodený sklenený obal modulu, neodporúča sa fľašu ďalej používať. Modul odfoťte a pošlite na adresu info@vitajuwel.sk. Pokúsime sa situáciu vyriešiť k vašej maximálnej spokojnosti.

V module drahých kameňov sa mi stráca vnútorná tekutina. Je to v poriadku?

V predvolenom nastavení by k tomu nemalo dochádzať. Ak je pokles tekutiny výrazný, neodporúčame fľašu ďalej používať. V takom prípade nás kontaktujte na adrese info@vitajuwel.sk, aby sme mohli spoločne vyriešiť túto situáciu. Tieto problémy vyriešime v rámci reklamácie výmenou modulu s drahokamom za nový.

Môžem modul drahokamu otvoriť zdola?

Modul nie je možné otvoriť. Sklenený modul s drahokamami je pri výrobe hermeticky uzavretý, takže ho nemožno otvoriť. Vo vnútri modulu s drahými kameňmi je biozložka, ak sa modul otvorí, zákazník stratí záruku na výrobok.