Otázky o fiolách

OTÁZKY O FIOLÁCH
TECHNICKÉ OTÁZKY & VYSVETLENIA
Čo je fiola?

Fiola je jedinečný výrobok českých sklárov, ktorého základ tvoria prírodné drahokamy. Je ručne fúkaná, čo zaručuje, že každý kus je rzdyý originál. Fiola je vyrobená z čistého borosilikátového skla, ktoré neobsahuje ťažké kovy. Je prispôsobená na oživenie vody účinným, úplne prírodným spôsobom.

Základom je vopred pripravená zmes drahých kameňov, ktorú zostavili odborníci na drahé kamene. Jeho vnútorný objem je vyplnený zmesou drahých kameňov aj vnútornou tekutinou. Vyvinul ho inštitút EPI. Táto biologická zmes vo vnútri fioly má niekoľko funkcií. Hlavnými sú prenos neskreslených informácií z drahých kameňov priamo do vody a udržiavanie hygieny vnútorného prostredia. Pomocou fioly na drahé kamene chránime pôvodné vlastnosti drahých kameňov, čo vedie k dlhodobému používaniu plne funkčnej fioly.

Kde sa fioly vyrábajú?

Sme hrdí na to, že každá fiola je vyrobená v Českej republike. Každá fiola je originálnym výrobkom českých sklárov, ide o patentovaný unikátny výrobný postup.

Ako dlho trvá sklárovi vyrobiť violu?

Výroba jedné fioly trvá približne 30-40 minút.

Je potrebné drahokamy vo fiola dobíjať?

Z pohľadu spoločnosti VitaJuwel nie je potrebné podporovať tento energetický systém. Ak cítite potrebu vložiť fiolu pre slnečné alebo mesačné svetlo (v závislosti od zmesi drahých kameňov), môžeme to len odporučiť.

Môžem si objednať vlastnú zmes drahých kameňov pre svoju fiolu?

Áno, vo výnimočných prípadoch je to možné. Iba vo forme zákazkovej výroby. V takom prípade treba počítať s dodacou lehotou 3 - 4 mesiace.

Ako dlho vydržia drahokamy vo fiole?

Z našich skúseností vieme, že fioly sú v plnej prevádzke so zákazníkmi už 13 rokov. V prírode sa drahé kamene vo všeobecnosti vyskytujú od nepamäti. Z tohto pohľadu možno pravdepodobne vyvodiť, že životnosť drahých kameňov sa rovná životnosti fioly.

Aká je životnosť fioly?

Je to prakticky nevyčerpateľný zdroj na revitalizáciu vody úplne prirodzeným spôsobom, pokiaľ sa nenaruší sklenená škrupina fioly. Podľa našich skúseností sú fioly pre zákazníkov plne funkčné už 13 rokov.

Čo je tekutina vo fiole?

Ide o biologickú tekutinu pripravenú inštitútom EPI. Táto biologická zmes vo vnútri fiolz má niekoľko funkcií. Hlavnými sú prenos neskreslených informácií z drahokamov priamo do vody a udržiavanie hygieny vnútorného prostredia. Pomocou biologickej tekutiny na drahé kamene chránime pôvodné vlastnosti drahých kameňov, čo vedie k dlhodobému používaniu plne funkčnej drahokamovej fioly.

Neoddeliteľnou súčasťou tejto biologickej tekutiny je detekčná kvapalina. Ak je drahokamová fiola poškodená alebo nepraskne, tekutina (biologická náplň) môže uniknúť do oživenej vody. V takom prípade veľmi rýchlo pocítite zmenu chuti vody. V takom prípade fiolu už nepoužívajte a kontaktujte nás.

Zjednodušene si možno túto biologickú kvapalinu predstaviť ako zmes čistej vody spolu s čistým alkoholom a detekčnou kvapalinou. Jej neúmyselná konzumácia v malých množstvách nie je zdraviu škodlivá.

Aká je záruka na fiolu?

Na každú fiolu s drahými kameňmi poskytujeme 7-ročnú záruku.

Môžem fiolu používať vo vlastnom džbáne alebo musím používať karafy VitaJuwel?

Samozrejme, že je to možné. Odporúčame však použivanie karafy ERA a GRANDE. Naše karafy VitaJuwel boli špeciálne navrhnuté na použitie s drahokamovými fiolami, čím je zabezpečená maximálna ochrana počas používania.

Majú všetky fioly rovnaký tvar?

Tvar je rovnaký pre všetky fioly. Len dve zmesi drahých kameňov sa mierne líšia: zmes Ajurvéda Jubilee a zmes Víno. Rozdiely sú opísané v kartách týchto výrobkov.

STAROSTLIVOSŤ A ČISTENIE
Ako by sa mala fiola ošetrovať?

Fiola je prakticky bezúdržbová. Pri každodennom používaní sa odporúča fiolu približne raz za 7 až 10 dní utrieť, opláchnuť pod tečúcou vodou a následne vysušiť.

Ako často by som mal čistiť fiolu počas používania?

Odporúčame čistiť fiolu aspoň raz za 7-10 dní. Fiolu jednoducho utrite, opláchnite pod tečúcou vodou a potom vysušte.

PROBLÉMY A RIEŠENIA
Čo mám robiť, ak sa fiola zlomí?

Ak je sklenená škatuľka rozbitá alebo narušená, fiolu už nepoužívajte! Uistite sa, že ste si poškodený výrobok alebo samotné drahokamy ponechali. VitaJuwel ponúka zákazníkom jedinečnú ponuku 50 % zľavy na nový výrobok s drahokamami, ak bol poškodený vlastnou vinou. Realizácia tejto ponuky je veľmi jednoduchá: stačí zaslať poškodený výrobok alebo celú zmes drahých kameňov na adresu VitaJuwel CZ, Plzeňská 685, 330 27 Vejprnice-Brůdek. Podmienkou je vloženie vyplneného formulára s údajmi o spôsobe zaslania nového výrobku späť a spôsobe platby.

Mám zlomenú (prasknutú) fiolu. Môžem vodu ešte konzumovať?

Ak dôjde k poškodeniu skleneného obalu fioly, výrobok ďalej nepoužívajte! Neváhajte nás kontaktovať na adrese: info@vitajuwel.sk a spoločne situáciu vyriešime k vašej maximálnej spokojnosti.

Na fiole sa bez mojej pomoci objavila prasklina. Môžem fiolu naďalej používať?

Nepokračujte v používaní fioly. Ak sa prasklina objavila bez vášho zavinenia, ide o záručnú reklamáciu.

Výrobok môžete reklamovať vyplnením reklamačného formulára a zaslaním výrobku na našu adresu VitaJuwel CZ, Plzeňská 685, 330 27 Vejprnice-Brůdek. Výrobok starostlivo zabaľte. V prípade ďalšieho poškodenia spôsobeného nesprávnou manipuláciou počas prepravy nie je možné reklamáciu uznať.

Mám drahokam, ktorý uviazol v úzkej časti fioly. Je to problém?

Určite to nie je problém. Je to skôr estetický problém. Týka sa to najmä menších kryštálov, ktoré sa dostanú do úzkej časti fioly. Ak dostanete nový výrobok a drahokam uviazne v úzkej časti fioly (napríklad v dôsledku prepravy), môžeme ponúknuť výmenu fioly. Neváhajte nás kontaktovať na adrese: info@vitajuwel.sk. Pokúsime sa situáciu vyriešiť k vašej maximálnej spokojnosti.

Po dlhšom používaní sa mi na fiole tvoria svetlé usadeniny (kvapky vody). Ako mám postupovať?

V tomto prípade odporúčame predovšetkým prírodnú BIO cestu. Je optimálne ponoriť fiolu do octového nálevu (1/3 octu, 2/3 vody). Ak sú usadeniny malé, postačí približne 1-2 hodiny. V prípade väčšieho znečistenia nechajte pôsobiť do druhého dňa. Potom fiolu dôkladne umyte. Podobným spôsobom možno použiť citrónovú vodu.

V tekutine vo vnútri fioly je svetlá usadenina. Je to v poriadku?

Áno, to je v poriadku. V tomto prípade sediment označuje vylučovanie tzv. materských hornín z jednotlivých drahokamov a práve fiola zabezpečuje ochranu pred možnosťou vyplavenia týchto úlomkov a sedimentu, ku ktorému by potenciálne mohlo dôjsť, ak by sa drahokamy oživovali priamo vo vode.

Mám zmes drahých kameňov, ktorá už nie je dostupná, a moja fioly je rozbitá. Môžem si objednať tú istú zmes?

V tomto prípade je možné dodať inú zmes drahých kameňov, ktorá je v súčasnosti k dispozícii. Aktuálnu ponuku zmesí drahých kameňov pre daný výrobok nájdete v našom e-shope.