Otázky o fľaši via heat

OTÁZKY O TERMOFĽAŠI VIA HEAT
STAROSTLIVOSŤ A ČISTENIE
Ako sa mám starať o termofľašu ViA HEAT?

Hneď na začiatku treba poznamenať, že termofľaša ViA HEAT nie je bezúdržbová. Vyžaduje si starostlivosť, najmä v oblasti čistenia fľaše. Odporúčame čistiť fľašu aspoň raz za 7 až 10 dní. Častejšie. Počas čistenia sa odporúča fľašu úplne rozobrať a každú časť podrobne umyť. Pravidelné čistenie podporí dlhodobú funkčnosť fľaše a najmä budete mať oveľa lepší pocit pri popíjaní vzácnej vody, horúcich čajov alebo iných nápojov.

Ako často mám čistiť termofľašu ViA HEAT?

Odporúčame fľašu rozobrať a vyčistiť aspoň raz za 7-10 dní. Z vlastnej skúsenosti však odporúčam čistiť fľašu každých 4-5 dní. Sami uvidíte, že popíjanie z čerstvo vyčistenej fľaše je oveľa lepšie a spoznáte to na chuti vody / sypaného čaju / horúceho nápoja. Osobne tiež odporúčam používať napríklad kefku na čistenie ťažšie prístupných miest v hornom a dolnom uzávere.

Je možné termofľašu ViA HEAT rozobrať?

Áno. Variabilita je veľkou výhodou termofľaše ViA HEAT, ktorú oceníte najmä pri čistení. Táto fľaša je obojstranná. Celkovo možno ViA HEAT rozobrať na 6 častí (komponentov) - samotné sklo, vrchné a spodné silikónové tesnenie, vrchný a spodný uzáver a drahokamový modul. Odporúčame pravidelne kontrolovať dotiahnutie modulu s drahokamom v spodnom uzávere.

Ktoré časti termofľaše je možné umývať v umývačke riadu?

Samotné sklo fľaše a silikónové tesnenia (horná + spodná časť) sa môžu umývať v umývačke riadu. Neodporúčame umývať viečka v umývačke riadu. Modul s drahokamami sa nesmie umývať v umývačke riadu! Z vlastnej skúsenosti však odporúčam umývať jednotlivé časti fľaše ViA HEAT ručne pod tečúcou vodou. V umývačke riadu sa často nedosiahne 100 % čistiaci proces a všetko je potrebné umyť znova ručne.

TECHNICKÉ OTÁZKY A VYSVETLENIA
Aký je objem termofľaše ViA HEAT?

Termofľaša ViA HEATobjem 360 ml.

Z akého skla je termofľaša ViA HEAT?

Sklo vo fľaši ViA HEAT je dvojstenné a vyrábajú ho nemeckí sklári. Sklo je vyrobené z borosilikátového skla, ktoré neobsahuje ťažké kovy, takže ide o čisté sklo, jedno z najpevnejších skiel.

Prečo je sklo vo fľaši ViA HEAT dvojité?

Pri tejto fľaši ViA HEAT je hlavným cieľom udržať vnútornú teplotu tekutiny (horúcu alebo studenú). Zároveň bolo cieľom aj udržanie optimálnej vonkajšej teploty skla fľaše. Jednoducho povedané, pri tomto výrobku je potrebné, aby bolo možné fľašu popíjať/prenášať, aj keď ju naplníte vriacou tekutinou (vyššou ako 30 °C, maximálne 100 °C).

V čom je zabalená fľaša pri dodaní?

Termofľaša ViA HEAT sa dodáva v bezpečnom obale z tvrdeného papiera, ktorý fľašu dokonale chráni. Otvárací obal je chránený puzdrom. Modul s drahými kameňmi je vo fľaši zabezpečený mikroténovým puzdrom, ktoré je pripevnené k spodnému uzáveru.

Kedy je voda (horúci nápoj, čaj, káva) vo fľaši pripravená?

Ak hovoríme o vode, proces revitalizácie nastáva po 7-10 minútach. V prípade sypaného čaju je to individuálne. Vždy závisí od času lúhovania, ktorý by mal byť uvedený výrobcom sypaného čaju. Spravidla je to 3-12 minút. V prípade ostatných horúcich nápojov je čas prípravy individuálny.

Ako dlho môžem uchovávať vodu (čaj alebo inú tekutinu) vo fľaši?

V ideálnom prípade maximálne 48-72 hodín. Z hygienického a bakteriologického hľadiska by sa po 3 dňoch nepoužívania mal obsah fľaše vyliať (napríklad na zalievanie kvetov) a doplniť čerstvou vodou.

Môžem termofľašu ViA HEAT používať s vodou klasickej teploty?

Fľašu môžete samozrejme používať na vodu s normálnou teplotou. ViA HEAT má schopnosť nielen udržať horúci nápoj dlhšie horúci, ale aj naopak. Dokáže udržať studený nápoj dlhšie čerstvý a studený.

Môžem si objednať vlastnú zmes drahých kameňov do termofľaše ViA HEAT?

Áno, vo výnimočných prípadoch je to možné, a to formou zákazkovej výroby.

Dá sa vrchný uzáver fľaše ViA HEAT demontovať?

Áno. V hornom uzávere je špeciálne silikónové tesnenie, ktoré odporúčame pri čistení odstrániť a oba komponenty dôkladne umyť.

Je silikónové tesnenie bezpečné pri použití vriacej vody?

Áno, silikónové tesnenie je úplne bezpečné. Je vyrobené z potravinárskeho silikónu, ktorý sa všeobecne používa pri styku s potravinami a tekutinami.

Na čo slúži malé silikónové tesnenie na spodnej časti skla fľaše?

Tento silikónový krúžok plní funkciu hlavne pre čo najlepšie utesnenie fľaše.

Akú funkciu má tesnenie na hornom uzávere termofľaše ViA HEAT?

Prvou funkciou tohto tesnenia je zabezpečiť, aby kvapalina prichádzala do kontaktu len s čistým sklom a potravinárskym silikónom. Druhá funkcia spolu s vrchným uzáverom zabezpečuje pružnosť voči meniacemu sa tlaku vo vnútri fľaše. Ide o technológiu FlexLid. Tento patentovaný uzáver zabezpečuje ľahké otváranie fľaše, aj keď je tekutina studená. Uzáver eliminuje vzniknutý podtlak (potravinársky silikón v hornom uzávere eliminuje podtlak svojím ohybom).

Je silikónové tesnenie dlhodobo funkčné?

Samozrejme. Odporúčame tieto tesnenia pravidelne čistiť, aby vydržali čo najdlhšie. V prípade straty alebo poškodenia je možné zakúpiť obe tesnenia.

Môžem modul otvoriť zdola?

Modul nie je možné otvoriť. Sklenený modul s drahokamami je pri výrobe hermeticky uzavretý, takže ho nemožno otvoriť.

Koľko váži fľaša ViA HEAT? Prázdna / naplnená.

Prázdna fľaša ViA HEAT váži 600 - 620 g (v závislosti od hmotnosti drahokamov). Naplnená fľaša ViA HEAT váži 1100 - 1120 g. Fľaša ViA HEAT bez modulu váži 485 g.

Aký je teplotný rozsah kvapaliny, ktorú môžem naliať do fľaše?

Teplota kvapaliny vhodná pre fľašu ViA HEAT je 0 °C - 100 °C.

V akom teplotnom rozsahu môžem fľašu ViA HEAT používať?

Na použitie vo vonkajšom teplotnom rozsahu od -20 °C do 100 °C.

NÁHRADNÉ DIELY
Môžem si kúpiť nové tesnenia a uzávery?

Áno. Všetky komponenty pre termofľašu ViA HEAT máme k dispozícii v našom e-shope.

Mám rozbitú sklenenú fľašu. Môžem ju kúpiť samostatne?

Áno. Samotné sklo na fľašu ViA HEAT je k dispozícii v e-shope.

Môžem si fľašu ViA HEAT kúpiť samostatne bez modulu s drahokamom?

Áno. V e-shope máme fľašu ViA HEAT k dispozícii samostatne bez modulu s drahými kameňmi.

OCHRANA FLIAŠ A OBALY
Ako najlepšie ochrániť fľašu pred poškodením?

Na maximálnu ochranu fľaše pri používaní na cestách ponúkame 3 typy ochranných obalov - ručne háčkovaný obal, neoprénový obal a plstený obal. Tieto obaly chránia fľašu komplexne, okrem vrchného uzáveru, ktorý zostáva prístupný na konzumáciu. Ich výhodou je aj to, že dokážu udržať tekutinu dlhšie čiastočne teplú/studenú.

Môžem použiť silikónový návlek LOOP na fľašu ViA HEAT?

S termofľašou ViA HEAT neodporúčame používať LOOP. Jej použitie je však možné a rozmerovo vhodné. Použitie LOOP môže mať za následok zníženie funkčnosti horného uzáveru v dôsledku odstránenia podtlaku.

Udrží ručne háčkovaný obal a silikónový obal tekutinu dlhšie horúcu/chladnú?

Áno, čiastočne to vydrží. Neoprénový obal plní perfektnú funkciu z hľadiska udržania nápoja teplého alebo studeného.

PROBLÉMY A RIEŠENIA
Termofľaša sa správne neuzatvára. Ako to môžem vyriešiť?

V prvom rade odporúčame fľašu rozobrať a dôkladne vyčistiť, najmä spodný uzáver. Odstráňte aj modul s drahokamom a tesnenie. Všetko dôkladne umyte a potom znovu zložte. Naplňte fľašu tekutinou. Ak problém pretrváva, kontaktujte nás na adrese: info@vitajuwel.sk. Pokúsime sa situáciu vyriešiť k vašej maximálnej spokojnosti.

Rozbil som modul s drahým kameňom. Čo mám urobiť s drahokamami?

Drahokamy si určite nechajte. Spoločnosť VitaJuwel ponúka zákazníkom jedinečnú ponuku 50 % zľavy na nový výrobok s drahými kameňmi v prípade vlastného poškodenia. Realizácia tejto ponuky je veľmi jednoduchá: stačí zaslať poškodený výrobok alebo celú zmes drahých kameňov na adresu VitaJuwel CZ, Plzeňská 685, 330 27 Vejprnice-Brůdek. Podmienkou je vloženie vyplneného formulára s údajmi o spôsobe zaslania nového výrobku späť a forma platby.

Po dlhšom používaní mám na skle termofľaše usadeniny (kvapky). Čo mám robiť?

V tomto prípade odporúčame predovšetkým prírodnú BIO cestu. Je optimálne ponoriť sklo fľaše do octového nálevu (1/3 octu, 2/3 vody). Ak sú usadeniny malé, postačí približne 1-2 hodiny. V prípade väčšieho znečistenia nechajte pôsobiť do druhého dňa. Potom sklo dôkladne umyte. Podobným spôsobom možno použiť aj citrónovú vodu.

Termofľaša sa nedá otvoriť. Čo mám robiť?

V tomto prípade možno odporučiť odstránenie spodného krytu s modulom drahokamu. Potom fľašu obráťte a naplňte vriacou vodou. Nechajte pôsobiť približne 1 minútu. Potom vodu vylejte a pokúste sa uvoľniť uzáver, kým je fľaša ešte teplá. Ak problém pretrváva, kontaktujte nás na adrese: info@vitajuwel.sk. Pokúsime sa situáciu vyriešiť k vašej maximálnej spokojnosti.

Nemôžem otvoriť spodný kryt s modulom. Ako mám postupovať?

V tomto prípade možno odporučiť odstránenie vrchného uzáveru. Potom naplňte fľašu vriacou vodou. Nechajte stáť približne 1 minútu. Potom vodu vylejte a pri zohriatom tele fľaše sa pokúste uvoľniť uzáver. Ak problém pretrváva, kontaktujte nás na adrese info@vitajuwel.sk. Pokúsime sa situáciu vyriešiť k vašej maximálnej spokojnosti.

Kvapalina v module sa zakalila. Je to v poriadku?

Zakalená kvapalina vo všeobecnosti nemá vplyv na funkčnosť fľaše. V tomto bode sa fľaša môže používať v plnom rozsahu; ide skôr o estetický problém. Odporúčame vyhotoviť fotografie z modulu a poslať ich na nasledujúcu e-mailovú adresu: info@vitajuwel.sk. Tieto problémy vyriešime v rámci reklamácie výmenou modulu s drahokamom za nový.

Mám prasknutý modul. Môžem termofľašu naďalej používať a konzumovať vodu?

Ak je poškodený sklenený obal modulu, neodporúča sa fľašu ďalej používať. Modul odfoťte a pošlite na adresu info@vitajuwel.sk. Pokúsime sa situáciu vyriešiť k vašej maximálnej spokojnosti.

V module drahých kameňov sa mi stráca vnútorná tekutina. Je to v poriadku?

Ak je pokles tekutiny výrazný, neodporúčame fľašu ďalej používať. V takom prípade odporúčame kontaktovať nás na adrese info@vitajuwel.sk, aby sme mohli spoločne vyriešiť túto situáciu. Tieto problémy vyriešime v rámci reklamácie výmenou modulu s drahokamom za nový.

SET SITKA
Z akého materiálu je sitko pre termofľašu ViA HEAT?

Sitko je vyrobené z vysoko kvalitného materiálu z nehrdzavejúcej ocele. Nerezový box na uloženie sitka slúži na hygienickú ochranu sitka, keď sa nepoužíva.

Môžem do sitka vložiť akýkoľvek sypaný čaj?

Áno, do sitka môžete vložiť akýkoľvek sypaný čaj alebo ovocnú zmes. Niektorí zákazníci považujú za vhodné oddeliť napríklad kúsok citróna a vložiť ho do sitka.

Ako správne vyčistiť sitko?

Odporúčame vyprázdniť sitko ihneď po použití a vyčistiť ho pod tečúcou vodou. Vďaka tomu bude sitko dlhodobo dokonale čisté a funkčné.

Ako dlho by som mal nechať sitko vo fľaši počas "lúhovania" čaju?

V tomto prípade to závisí od použitého sypaného čaju. Pre každý druh čaju výrobca uvádza dĺžku lúhovania. Štandardne sa pohybuje v rozmedzí 3-12 minút.

Stratil som horné silikónové tesnenie na sitku. Môžem ho kúpiť?

V prípade straty nás kontaktujte na adrese info@vitajuwel.sk. Budeme sa snažiť vyriešiť situáciu k vašej maximálnej spokojnosti.

Dá sa fľaša uzavrieť vrchným uzáverom, aj keď je vo fľaši sitko?

Áno, samozrejme. Termofľašu ViA HEAT je možné uzavrieť aj s nasadeným sitkom.