Otázky o fľaši inu!

OTÁZKY O FĽAŠI INU!
STAROSTLIVOSŤ A ČISTENIE
Ako sa starať o fľašu Inu!?

Fľaša Inu! nie je bezúdržbová, vyžaduje starostlivosť, najmä v oblasti čistenia. Odporúčame čistiť fľašu aspoň raz za 7-10 dní. Fľaša by sa mala čistiť možno ešte častejšie. Počas čistenia sa odporúča fľašu úplne rozobrať a každú časť podrobne umyť. Pravidelným čistením podporíte dlhodobú funkčnosť fľaše a najmä budete mať oveľa lepší pocit pri popíjaní vzácnej vody.

Ako správne čistiť fľašu Inu! a ako často?

Odporúčame čistiť fľašu Inu! aspoň raz za 7-10 dní. Postup čistenia je nasledovný: odskrutkujte vrchný uzáver, odstráňte silikónové tesnenie a dôkladne umyte oba komponenty. Vnútro sklenenej fľaše opláchnite teplejšou vodou a umyte malou kefkou. Potom ju opäť opláchnite. Spodná komora s drahokamami si nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Stačí vybrať drahokamy, opláchnuť priestor, dokonale ho vysušiť a vrátiť drahokamy späť. Odporúčame tiež umyť a vysušiť spodné veko a silikónové tesnenie.

Ako často by som mal čistiť fľašu Inu?

Odporúčame fľašu Inu rozobrať a vyčistiť aspoň raz za 7-10 dní. Z vlastnej skúsenosti však odporúčam čistiť fľašu každých 4-5 dní. Sami uvidíte, že pitie z čerstvo vyčistenej fľaše je oveľa lepšie a spoznáte to na chuti vody. Osobne tiež odporúčam používať napríklad kefku na čistenie ťažšie prístupných miest v hornom a dolnom uzávere.

Je možné fľašu Inu! rozobrať?

Áno. Fľaša Inu! je obojstranná. V porovnaní s fľašou ViA je jediný rozdiel v tom, že priestor, do ktorého sa nalieva voda, je prístupný len zhora. Vnútorná časť fľaše Inu je oddelená prepážkou. Po úplnom rozobratí budete mať celkom 6 častí: samotné sklo fľaše, 2x uzáver, 2x silikónové tesnenie a drahokamy.

Ktoré časti fľaše je možné umývať v umývačke riadu?

V umývačke riadu možno umývať len sklenenú časť fľaše a silikónové tesnenie (bez uzáverov a drahokamov). Z vlastných skúseností však odporúčame radšej čistiť ručne pod tečúcou vodou a s kefkou. Ostatné časti fľaše Inu nie je možné umývať v umývačke riadu.

TECHNICKÉ OTÁZKY A VYSVETLENIA
Aká je záruka na fľašu Inu!?

Na fľašu Inu sa vzťahuje záruka 2 roky.

Z akého skla je vyrobená fľaša Inu?

Sklo je vyrobené z borosilikátového skla, ktoré neobsahuje ťažké kovy, takže je to čisté sklo, jedno z najpevnejších skiel.

Koľko váži fľaša Inu! ? Prázdna/plná.

Prázdna fľaša Inu! s kryštálmi váži 447 g. Naplnená fľaša Inu! s kryštálmi váži 947 g.

Aký je objem fľaše Inu?

Fľaša Inu!objem 0,5 litra.

V čom je zabalená fľaša pri dodaní?

Fľašu Inu dodávame v bezpečnom obale z tvrdeného papiera, ktorý fľašu dokonale chráni.

Prečo bol vytvorený koncept fľaše Inu, keď spoločnosť VitaJuwel vyrába fľašu ViA?

Fľaša Inu je jednoznačnou voľbou pre zákazníkov, ktorí vedome pracujú s drahými kameňmi a sú si plne vedomí funkcie a schopností drahých kameňov. Na základe svojich skúseností si môžu ľahko pripraviť vlastnú jedinečnú zmes drahých kameňov na úpravu vody. Pre túto skupinu zákazníkov je ďalšou výhodou fľaše Inu! to, že odpadá prácne a pravidelné čistenie drahých kameňov, pretože sa nachádzajú v samostatnej priehradke vo fľaši Inu! (nie sú umiestnené priamo vo vode).

Je silikónové tesnenie v hornom uzávere bezpečné?

Áno, je to úplne bezpečné. Tesnenie je vyrobené z potravinárskeho silikónu vhodného na styk s potravinami a tekutinami.

Na čo slúži malé silikónové tesnenie na spodnej časti pohára fľaše?

Tento silikónový krúžok plní funkciu hlavne pre čo najlepšie utesnenie fľaše.

Kedy je voda vo fľaši pripravená?

Voda je pripravená (oživená) po 7 minútach. Určuje sa biologickým hodnotením a testovaním. Komplexná zmena, najmä chuti, prichádza v priebehu niekoľkých minút.

Môžem do fľaše Inu! naliať horúcu alebo vriacu vodu?

Áno. Fľaša Inu! je pripravená na nalievanie vriacej vody. Treba však vziať do úvahy skutočnosť, že sklo je len jednostenné, a preto môže byť nepríjemné na dotyk. Na efektívne používanie cestovnej fľaše na vriacu vodu sme vytvorili koncept termofľaše ViA HEAT s dvojstenným sklom.

Môžem do fľaše Inu! vložiť vlastné drahokamy?

Samozrejme. Koncept fľaše Inu! bol vytvorený práve na tento účel. Inu má na dne komoru, do ktorej možno umiestniť akékoľvek drahokamy. V spodnej časti je fľaša Inu! dodávaná s kryštálmi a je na vás, aby ste si vytvorili vlastnú jedinečnú zmes drahých kameňov. Musíte zohľadniť schopnosti a vlastnosti zmesi drahokamov.

Môžem vytvoriť akúkoľvek kombináciu drahých kameňov?

Túto fľašu sme pripravili len ako základ pre vytváranie jedinečných zmesí drahých kameňov zákazníkmi, ktorí sa v tejto oblasti vyznajú. Pri fľaši Inu! prenášame čiastočnú zodpovednosť za použité a čisté drahé kamene na zákazníka, ktorého úlohou je pripraviť kombinovanú zmes drahých kameňov. Na bežné použitie postačuje kryštálový základ, ktorý je umiestnený v samostatnej priehradke na dne fľaše.

Musím drahokamy vo fľaši Inu! čistiť?

Čistenie, dobíjanie a napájanie týchto drahokamov nie je v krátkodobom horizonte potrebné. Vnímanie a starostlivosť o drahokamy v tomto ohľade a v tejto fľaši ponechávame plne na zákazníkovi.

Na čo slúži pískajúci symbol Kvetu života na spodnej časti sklenenej časti fľaše Inu?

Je to najstarší energetický symbol ľudstva. Tento energetický systém má schopnosť zvýšiť vitalitu upravenej vody v priebehu niekoľkých minút. V tejto fľaši teda na vodu pôsobí nielen sila drahokamov, ale aj energia Kvetu života.

Je potrebné naliať do spodnej komory drahokamu nejakú tekutinu?

Drahokamy v tejto spodnej priehradke fľaše Inu môžu zostať bez tekutiny. Ak však chcete vyžarovanie drahokamov urýchliť, môžete do tohto priestoru na dne fľaše naliať kvalitnú čistú vodu a pridať niekoľko kvapiek čistého alkoholu. V takom prípade doplňte tesnenie a dokonale ho uzavrite uzáverom.

Na čo slúži pískajúci symbol Kvetu života na spodnej časti sklenenej časti fľaše Inu?

Je to najstarší energetický symbol ľudstva. Tento energetický systém má schopnosť zvýšiť vitalitu upravenej vody v priebehu niekoľkých minút. V tejto fľaši teda na vodu pôsobí nielen sila drahokamov, ale aj energia Kvetu života.

NÁHRADNÉ DIELY
Chcem zmeniť farbu svojich viečok. Je možné si viečka kúpiť?

Áno. Rôzne farebné varianty viečok sú k dispozícii v našom e-shope.

OCHRANA FLIAŠ A OBALY
Ako najlepšie ochrániť fľašu pred poškodením?

Ste majiteľom najsilnejšej fľaše z borosilikátového skla. Už len táto informácia naznačuje, že sklo je veľmi pevné. Odporúčame zaobchádzať s fľašou s vedomím, že používate sklenenú fľašu. K fľaši ponúkame niekoľko doplnkov, napríklad dvojfarebný kombinovaný obal z plsteného materiálu s pútkom na jednoduché prenášanie, ktorý poskytuje dokonalú ochranu fľaše Inu.

Z čoho je vyrobený obal fľaše Inu?

Základom je plsťový materiál danej hrúbky. Obal je navrhnutý tak, aby dokonale chránil fľašu. Pútko z pevného materiálu zabezpečuje jednoduché prenášanie fľaše na jednom prste.

Môžem obal fľaše Inu! prať v práčke?

Áno, pre teploty do 30 °C. Po umytí odporúčame nechať obal na fľaši vyschnúť, aby si zachoval svoj tvar.

Mám fľašu Inu!. Bude fľaša pasovať na ručne háčkovaný kryt?

Áno. Naše ručne háčkované obaly sú kompatibilné s fľašou Inu! aj s fľašami ViA a ViA HEAT.

Udržia ručne háčkované obaly a obaly na fľašu Inu! tekutinu dlhšie horúcu/chladnú?

Áno, čiastočne držia a majú určitú schopnosť udržať nápoj horúci alebo studený.

Môžem na fľašu Inu použiť silikónový kryt LOOP?

Je to možné. Silikónový kryt LOOP je primárne určený pre fľaše ViA. Je však vhodný aj pre fľaše Inu!, takže je možné použiť kryt LOOP aj pre tento typ fľaše.

O DRAHOKAMOCH
Na čo si mám dať pozor pri plnení fľaše vlastnou zmesou drahých kameňov?

V tejto chvíli sa nezaoberáme kombináciou drahokamov, ale je potrebné poznamenať, že je veľmi potrebné naplniť len určité množstvo drahokamov do spodnej časti fľaše (do vopred určeného priestoru). Dôvodom je možnosť poškodenia skutočného oddeleného priestoru medzi drahokamami a vodou v prípade preplnenia tejto spodnej komory. Táto záležitosť nie je predmetom reklamácie.

Odkiaľ pochádzajú drahokamy v pripravených zmesiach pre fľašu Inu?

Všetky nami dodávané drahokamy podliehajú systému fair-trade. Čisté drahé kamene pochádzajú prakticky z celého sveta, v závislosti od konkrétnej lokality.

Prečo ponúkate tieto zmesi drahých kameňov?

Pripravené zmesi drahých kameňov VitaJuwel sú bežnými kombináciami drahých kameňov a zároveň sa dotýkajú bežne požadovaných tém v našom živote. Každá zmes je prísne zostavená odborníkmi na drahé kamene.

V akej forme dostanem drahokamy?

Každá zmes drahých kameňov pre fľašu Inu! sa dodáva v sklenenej nádobke s bielym viečkom. Táto dóza sa používa na dodanie nových drahokamov alebo na doplnenie drahokamov, ktoré máte v súčasnosti vo fľaši.

Môžem do fľaše Inu! vložiť jednotlivé drahokamy zo sekcie "Minerály zvěrokruhu"?

Áno, samozrejme. Tieto skvosty sme zaradili do našej ponuky práve na tento účel. Fľaše Inu! sa dodávajú v podstavci s kryštálmi, na ktorý možno pripevniť jednotlivý drahokam zo série "Minerály zvěrokruhu".

Vo vašej ponuke som nenašiel drahokam, ktorý hľadám. Čo mám robiť?

V spoločnosti VitaJuwel pracujeme len s vybranými drahými kameňmi. Ich kvalita a pôvod sa pravidelne kontroluje a podliehajú pravidlám spravodlivého obchodu. Ak máte špecifické požiadavky týkajúce sa drahých kameňov, neváhajte nás kontaktovať, pokúsime sa nájsť riešenie.

Dostanem nejaké informácie o drahokame "Minerály zvěrokruhu"?

Áno. K drahokamu sa dodáva rozkladacia papierová karta, ktorá obsahuje podrobné informácie o pôsobení a pôvode drahokamu.

PROBLÉMY A RIEŠENIA
Fľaša sa správne neuzatvára. Ako to môžem vyriešiť?

Pri fľaši Inu! môže byť vo väčšine prípadov problémom horný uzáver. Ak k tomu dôjde, odporúčame odskrutkovať uzáver, odstrániť silikónové tesnenie a vyčistiť oba komponenty. Po opätovnej montáži otestujte tesniace schopnosti fľaše. Ak problém pretrváva, neváhajte nás kontaktovať na adrese info@vitajuwel.sk.

Po dlhšom používaní mám na skle fľaše usadeniny (kvapky). Čo mám robiť?

V tomto prípade odporúčame predovšetkým prírodnú cestu BIO. Je optimálne ponoriť sklo fľaše do octového nálevu (1/3 octu, 2/3 vody). Ak sú usadeniny malé, postačí približne 1-2 hodiny. V prípade väčšieho znečistenia nechajte pôsobiť do druhého dňa. Potom sklo dôkladne umyte. Podobným spôsobom možno použiť aj citrónovú vodu.

Mám rozbitú sklenenú fľašu. Môžem ju kúpiť samostatne?

Aj pri tomto výrobku sme veľmi ústretoví k zákazníkom. V prípade vlastného poškodenia a doručenia celého obsahu drahých kameňov na našu adresu ponúkame 50% zľavu na nový výrobok. Realizácia tejto ponuky je veľmi jednoduchá: stačí zaslať poškodený výrobok alebo celú zmes drahých kameňov na adresu VitaJuwel CZ, Plzeňská 685, 330 27 Vejprnice-Brůdek. Podmienkou je vloženie vyplneného formulára s údajmi o spôsobe zaslania nového výrobku späť a spôsobe platby.