Otázky o ďalších produktoch

OTÁZKY O 'DALŠÍCH PRODUKTOCH
SLAMKY S DRAHOKAMAMI
Aká je záruka na výrobok?

Na tento výrobok poskytujeme 7-ročnú záruku.

Ako často mám čistiť slamku a ako sa o ňu starať?

Slamku z pevného borosilikátového skla odporúčame pravidelne čistiť po každom použití. Z nášho pohľadu považujeme za lepšie a jednoduchšie čistiť slamku pod tečúcou vodou pomocou priloženej čistiacej kefky. Je však možná aj možnosť vložiť ju do umývačky riadu (s optimálnou teplotou na umývanie skla).

Z akého skla je vyrobená slamka?

Sklo slamiek je vyrobené z borosilikátového skla, ktoré neobsahuje ťažké kovy, takže je to čisté sklo, jedno z najpevnejších skiel.

Odkiaľ pochádzajú jednotlivé drahé kamene použité v tomto výrobku?

Ametysty pochádzajú zo Zambie, turmalín v křištáli, avanturín a sodalit z Brazílie, oranžový kalcit z Mexika, karneol z Uruguaja a červený jaspis z JAR.

Môžem si objednať iný drahokam, ako je v ponuke?

V našej ponuke máme len 7 drahokamov. Objednanie iného drahokamu nie je možné.

Môžu sa niektoré drahokamy líšiť veľkosťou/tvarom/farbou?

Áno, môžu. Vždy ide o úplne prírodný materiál. Z tohto dôvodu sú možné odchýlky vo veľkosti a mierne odchýlky vo farbe drahokamu. Niektoré drahokamy môžu mať prímes iného druhu minerálu.

Môžem si vybrať drahokam pred jeho kúpou? Napríklad tri ametysty?

Áno, je to možné. Našou filozofiou je, že chceme, aby mal online zákazník porovnateľný zážitok ako zákazník v obchode. Ak si chcete vybrať z viacerých drahokamov, zanechajte nám prosím pri objednávke správu. Budeme vás kontaktovať, pošleme vám fotografiu troch drahokamov a pred odoslaním objednávky spoločne urobíme výber.

Je používanie drahých kameňov vo vode bezpečné pre zdravie?

Najbezpečnejšou a najsofistikovanejšou metódou je metóda VitaJuwel, čo je ochrana drahých kameňov a minerálov pri zachovaní ich pôvodných vlastností pomocou fioly alebo drahokamového modulu. Viac informácií o metóde VitaJuwel nájdete v samostatnej kapitole.

Keď sa do vody vložia drahé kamene, prevládajú faktory zlepšujúce a zvyšujúce úroveň vitality vody, čo je pre úpravu vody drahými kameňmi nevyhnutné.

Z akého materiálu je vyrobená čistiaca kefka a puzdro?

Kefa je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a kokosového vlákna. Ochranné puzdro je vyrobené z prírodného bambusu.

Je možné kúpiť jednotlivé diely? (samotnú slamku, kefku alebo drahokam)

Tento výrobok je možné zakúpiť len ako sadu. V prípade poškodenia alebo akejkoľvek inej špeciálnej požiadavky nás prosím kontaktujte na adrese: info@vitajuwel.sk.

Môžem si so sebou na cesty vziať slamku?

Áno, určite! Presne na to bol tento výrobok vytvorený. Slamka s drahokamom je určená nielen na domáce použitie, ale najmä na cestovanie. Slamka je dobre chránená v bambusovom puzdre, na ktorom je pripevnené vrecko, v ktorom je možné drahokam uschovať.

Kúpil som si sadu 7 slamiek + 7 drahokamov, ale nemám bambusové puzdro. Je možné kúpiť puzdro?

Bambusové puzdro dodávame len v súprave so slamkou a drahokamom. Štandardne ho nemáme k dispozícii na zakúpenie. V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na adrese: info@vitajuwel.sk.

Na čo je dobrá forma na kocky ľadu?

Forma na kocky ľadu ICE CUBE je špeciálne navrhnutá na použitie s drahokamami VitaJuwel. Umiestnite drahokam, ktorý ste navliekli na slamku, do formy ICE CUBE a zalejte ho vodou. Formu vložte na niekoľko hodín do mrazničky. Drahokam vo forme bude zabalený v ľade, a keď ho vyberiete, môžete drahokam a kocku ľadu navliecť na slamku a vložiť do nápoja.

Z čoho je vyroben ICE CUBE? Je tento materiál bezpečný pre zdravie?

ICE CUBE je vyroben z potravinárskeho silikónu, ktorý je úplne bezpečný. Potravinársky silikón použitý na výrobu tohto výrobku sa všeobecne používa pri styku s potravinami a tekutinami.

Ako dlho mám nechať kocku ICE CUBE v mrazničke?

Vhodné je aspoň niekoľko hodín. Ideálne cez noc. Závisí to od individuálneho výkonu mrazničky.

Môžem spojiť viac ako jednu formu ICE CUBE a kombinovať ich?

Áno. Forma ICE CUBE je navrhnutá tak, aby sa formy dali do seba "zaháknuť" a v ideálnom prípade spojiť. To umožňuje pripraviť viacero kociek ľadu s drahokamom súčasne.

Na kocke ľadu s drahokamom vidím bublinky. Čo je to za jav?

Tento jav sa dá pomerne ľahko vysvetliť a opísať. Vo VitaJuwel vždy hovoríme o emanácii drahokamov, čo je určitá energia vychádzajúca z drahokamov a ovplyvňujúca vitalitu a nastavenie vody. Tieto bublinky predstavujú nosič informácií, preto sa nachádzajú centrálne od drahokamu smerom k okraju formy ICE CUBE. Zároveň sa prejavuje ďalší vplyv drahých kameňov na revitalizáciu vody. Týmto javom je okysličovanie vody, t. j. zvyšovanie obsahu kyslíka vo vode. Tento jav bol preukázaný aj biologickým hodnotením, ktoré je k dispozícii na našej webovej stránke.

VÁZA FLORA
Prečo by som mal používať tento výrobok?

Ak sa usilujete o dlhšie trvajúce rezané kvety, potom je tento výrobok určený práve pre vás! Funkčnosť vázy FLORA môžete ľahko overiť experimentovaním: rozdeľte rovnaký typ kvetov do dvoch rôznych váz. Jednu s drahokamami od spoločnosti VitaJuwel a druhú bez drahokamov. Naplňte ich rovnakou vodou a umiestnite tieto vázy dostatočne ďaleko od seba. Na základe toho môžete pozorovať, v ktorej váze vydržia kvety dlhšie.

Ako dlho sa predĺži životnosť kvetu vo váze FLORA?

Je to veľmi individuálne. Závisí nielen od druhu kvetu, ale aj od "veku" rezaných kvetov. Žiaľ, zo zvädnutých alebo zvädnutých kvetov nemôžeme vytvoriť nové kvety. V prípade vázy FLORA je životnosť rezaných kvetov v rádoch dní. V prípade niektorých druhov kvetov hovoríme o dvojnásobnom predĺžení ich životnosti.

Kde sa váza vyrába?

Každá váza je výrobkom poľských sklárov. Modul s drahými kameňmi je ručne vyrábaný, výrobok spoločnosti VitaJuwel spolu s jeho výplňou so zmesou drahých kameňov.

Aká je záruka na vázu?

Na tento výrobok poskytujeme 7-ročnú záruku.

Aký je objem vody vo váze?

Váza FLORA má celkový objem 1 liter. Pri vkladaní rezaných kvetov sa objem vody zmenší a neodporúčame vylievať celý obsah. V prípade kvetov by mala byť ponorená len stonka bez okvetných lístkov, ktoré spôsobujú zelenanie vody.

Z akého skla je váza?

Sklo vázy je produktom poľských sklárov a je vyrobené z borosilikátového skla bez obsahu ťažkých kovov, takže je čisté, jedno z najpevnejších skiel.

Je modul s drahým kameňom pevne zabudovaný vo váze?

Nie je. Modul s drahokamom je vložený do dna vázy, je odnímateľný. Je to najmä z dôvodu možnosti dôkladného čistenia vázy. Pri bežnom používaní vázy je všetko úplne bezpečné. Ak chcete vázu vyčistiť, odporúčame držať drahokamovy modul a otočiť ho hore dnom. Pri vyberaní modulu s drahými kameňmi z vázy buďte opatrní.

Môžem modul drahokamu otvoriť zdola?

Modul nie je možné otvoriť. Sklenený modul s drahokamami je pri výrobe hermeticky uzavretý, takže ho nemožno otvoriť.

Prečo sa používa práve táto kombinácia drahokamov?

Táto zmes drahých kameňov bola vybraná po konzultácii s floristami a odborníkmi na drahé kamene. Táto jemná energia vyžarujúca z drahých kameňov priamo zvyšuje vitalitu vody pre rast a výdrž kvetov.

Ako správne ošetriť vázu?

Váza FLORA nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Odporúčame však dbať na opatrnosť pri manipulácii s vázou. Modul s drahými kameňmi nie je pripevnený k dnu vázy, preto ho treba vybrať vždy, keď chcete vázu dôkladne umyť.

Na dokonalé vyčistenie vázy FLORA je možné držať modul s drahokamom a obrátiť vázu hore dnom. Pri tejto možnosti je veľmi jednoduché vybrať modul drahých kameňov jedným alebo dvoma prstami. Možno ho veľmi ľahko umyť a vázu bez modulu s drahými kameňmi následne vyčistiť. Rovnaký postup použite aj na vloženie modulu do vázy FLORA.

Ako často by som mal vázu čistiť?

Vázu odporúčame čistiť po použití, t. j. po vybratí kvetov z vázy. Neodporúčame umývať sklo vázy v umývačke riadu. Z vlastnej skúsenosti odporúčame čistiť ručne pod tečúcou vodou.

Musím pri čistení vyzdvihnúť modul drahokamu?

Nie je to potrebné, ale odporúčame modul vyzdvihnúť. Je to bezpečnejšia možnosť ako čistenie vázy s modulom. Okrem toho po odstránení modulu s drahými kameňmi je oveľa jednoduchšie vyčistiť dno vázy.

Prečo sa nachádza symbol Kvetu života na stene vázy?

Je to najstarší energetický symbol ľudstva. Tento energetický systém má schopnosť zvýšiť vitalitu upravenej vody a jej okolia v priebehu niekoľkých minút. Vo všeobecnosti sa hovorí, že tento ornament posilňuje život.

Musím vázu čistiť nejakým špeciálnym spôsobom, ak je na nej symbol Kvetu života?

Váza si nevyžaduje žiadne špeciálne ošetrenie. Neodporúčame umývať sklo v umývačke riadu. Iba ručne pod tečúcou vodou.

Akú veľkú kyticu môžem dať do vázy?

Váza FLORA je určená na menšie až stredne veľké kytice / pugety. Vždy je dôležité, aby sa stonky do vázy zmestili a aby kytica nebola príliš veľká a neprevrátila vázu. Prípadne môže byť potrebné kyticu skrátiť / stonky skrátiť.

Mám kyticu vo váze. Ako často by som mala meniť vodu?

Odporúča sa meniť vodu pre kvety každé 2 až 3 dni.

Musím kyticu pred vložením do karafy upraviť?

Nie je to potrebné. Iba v prípade, že kytica/puzdro nedrží vo váze rovnováhu a váza by sa mohla prevrátiť. Každú stonku kvetu vždy odporúčame skrátiť pod uhlom približne 30°, aby sa predĺžila jej životnosť. Zväčší sa tým plocha, na ktorú kvet prijíma životne dôležitú vodu.

Musím kyticu pred vložením do karafy upraviť?

Tieto produkty v našom e-shope samostatne neponúkame. Ak sa niektorá z častí vázy poškodí vlastnou vinou, neváhajte nás kontaktovať e-mailom: info@vitajuwel.sk. Pokúsime sa situáciu vyriešiť k vašej maximálnej spokojnosti.

MISKA CROWNJUWEL
Aký je dôvod a účel tohto výrobku?

Všetci vieme, že sme tvorení približne zo 70 % vodou. To isté platí aj pre zvieratá všeobecne. Z tohto hľadiska je voda, ktorú konzumujeme, veľmi dôležitá. Testovaním revitalizovanej vody sa v spolupráci s veterinármi zistilo, že organizmus zvierat sa uzdravuje. Z tohto hľadiska sa znížil počet návštev u veterinára. Veríme, že to možno považovať za hlavný dôvod konzumácie drahokamovej vody. Zmes použitá v miske CrownJuwel nie je náhodným javom. Táto kombinácia bola pripravená po konzultácii s veterinárnym lekárom a odborníkmi na minerály.

Každé domáce zviera je vybavené veľmi silnou intuíciou. Na jej základe dokážu rozlíšiť dobrú vodu od zlej. Pomocou jednoduchého experimentu môžete rýchlo zistiť, ktorá voda je pre vášho domáceho miláčika vhodná. Naplňte dve misky vodou - prvú s CrownJuwel, druhú s rovnakým typom vody. Nechajte skvosty odstáť 7 až 10 minút. Potom nechajte svojho domáceho miláčika rozhodnúť, ktorá voda je pre neho lepšia, prípadne ku ktorej sa bude opakovane vracať.

Ako je voda s drahými kameňmi vhodná pre domáce zvieratá?

Ak chceme uzdraviť telo, je potrebné používať živú vodu. Na tomto základe dochádza k očiste tela vďaka konzumácii čistej vody. Mnohí majitelia domácich zvierat kladú veľký dôraz na stravu svojho domáceho miláčika, ale menej na kvalitu vody, ktorú konzumuje. Ak 70 % ľudského a zvieracieho tela tvorí voda, je ľahké odvodiť, čo je pre kvalitu života nevyhnutné.

Zákazníci, ktorí používajú misky CrownJuwel pre svojich domácich miláčikov, ich hodnotia veľmi pozitívne a konštatujú, že ich domáci miláčikovia majú tento výrobok veľmi radi.

Aká je záruka na misku?

Na tento výrobok poskytujeme 7-ročnú záruku.

Kde sa miska vyrába?

Výrobok sa vyrába v Nemecku.

Z akého materiálu je miska vyrobená?

Miska CrownJuwel je veľmi robustná a pevná. Zo 70 % ju tvorí bambus, kukuričný škrob a drevené vlákna a z 30 % syntetická živica. Sklenený modul je vyrobený z najpevnejšieho borosilikátového skla bez obsahu ťažkých kovov.

Je modul s drahokamom pevne zabudovaný v miske?

Áno, modul s drahokamom je pevne pripevnený. Možno ho tiež odskrutkovať a vybrať, najmä na dôkladné umytie a vyčistenie misky.

Môžem modul otvoriť zdola?

Modul nie je možné otvoriť. Sklenený modul s drahokamami je pri výrobe hermeticky uzavretý, takže ho nemožno otvoriť.

Prečo sa používa práve táto kombinácia drahokamov?

Výrobok CrownJuwel a zmes drahých kameňov boli vyvinuté za pomoci veterinárov a odborníkov na drahé kamene, ktorí vyhodnotili zmes drahých kameňov ako najvhodnejšiu pre domáce zvieratá.

Stratil som stredový tesniaci krúžok. Môžem si ho objednať?

Tento tesniaci krúžok nemáme v ponuke nášho e-shopu samostatne, je možné ho zakúpiť. Ak sa stratil, kontaktujte nás, prosím, na nasledujúcej e-mailovej adrese: info@vitajuwel.sk.

Ako často mám čistiť misku?

Podľa našich skúseností odporúčame misku utierať a čistiť aspoň raz za 5-7 dní. Veľmi záleží na tom, aké zviera misku používa.

Je miska určená len pre psy a mačky alebo aj pre iné zvieratá?

Miska alebo skôr zmes drahokamov je určená pre zvieratá všeobecne. Môže sa používať pre domáce králiky, morčatá a iné druhy zvierat.

Pre aké veľké psy/mačky je miska určená?

Miska CrownJuwel je určená pre mačky všetkých veľkostí. Chápeme, že pre psy by bolo lepšie mať viac druhov veľkostí misiek s drahými kameňmi. V tejto miske je možné pripraviť vodu a potom ju preniesť do väčšej/menšej misky.

Miska preteká v oblasti modulu drahokamu. Ako mám postupovať?

Na dne misky je plastové viečko. Jeho uvoľnením sa uvoľní skutočný modul s drahým kameňom. Tú je možné odstrániť a skontrolovať čistotu tesnenia a modulu drahokamu. Po opätovnej montáži skontrolujte, či je miska už tesná. Ak problém pretrváva, neváhajte nás kontaktovať na adrese: info@vitajuwel.sk.

TREAT SERIES
Kde sa tieto výrobky vyrábajú?

Výrobky Treat Series sa vyrábajú v Nemecku.

Aký je objem nádoby?

Výrobky Treat Series majú objem 250 ml.

Z akého skla je nádoba vyrobená?

Sklo nádoby je vyrobené z borosilikátového skla bez obsahu ťažkých kovov, takže ide o čisté sklo, jedno z najpevnejších skiel.

Môžem modul drahokamu otvoriť zdola?

Modul nie je možné otvoriť. Sklenený modul s drahokamami je pri výrobe hermeticky uzavretý, takže ho nemožno otvoriť.

Sú k dispozícii aj iné zmesi drahých kameňov?

V ponuke máme len 4 zmesi drahých kameňov: Wellness, Šťastie, Navždy mladý a Ajurvéda Jubilee. Žiadne iné zmesi drahých kameňov neponúkame.

Pre aké kvapaliny sú určené výrobky Treat Series?

Na hygienu a gastronómiu. Konkrétne ide o prírodné tekuté mydlá, predhriate éterické oleje, hygienické gély, všetky druhy olejov používaných v domácnosti, ocot atď.

Ako správne čistiť výrobok?

Každý z týchto produktov je pripravený na dlhodobé a účinné používanie. Na tento účel je možné jednotlivé časti úplne rozobrať a dôkladne vyčistiť. Najmä pokiaľ ide o výmenu použitej kvapaliny. Po demontáži vám zostane 5 komponentov: vrchný uzáver, samotné sklo, modul s drahokamom, spodný uzáver a silikónové tesnenie.

Ako vybrať vhodný uzáver? Lievik, dávkovač alebo sprej?

V tomto bode to závisí od typu a účelu výrobku. Verzia s rozprašovačom sa môže účinne použiť na výrobu kvalitnej vody na zvlhčenie pokožky, prípadne sa môže použiť aj na naplnenie octom a nastriekanie pri príprave šalátu. Lievik má využitie pre akýkoľvek druh prírodných olejov. Uzáver v tejto variante slúži na hygienickú ochranu, keď sa nepoužíva. Dávkovač má najširšie možnosti použitia: napríklad na tekuté mydlá, dezinfekčné gély atď.

Aký vplyv majú drahokamy na oleje a iné látky?

Jednotlivé zmesi drahých kameňov podporujú svojimi vibráciami možnosť dosiahnuť maximum z vložených tekutín. Z tohto pohľadu získate najvyššiu kvalitu pri zachovaní rovnakých vlastností ako pri použití napríklad oleja. Tieto výrobky sú v našom sortimente nové, zatiaľ neboli vykonané žiadne laboratórne testy.

Aká je výhoda hygienického gélu VitaJuwel?

Jeho účinnosť pri ničení a dezinfekcii baktérií je 99,9 %. Z hľadiska príjemného používania sa používa prírodná citrónová esencia. Podľa informácií zákazníkov si tento hygienický gél veľmi pochvaľujú. Zachováva totiž pružnosť rúk a nevysušuje ich.

Môžem si kúpiť hygienický gél samostatne?

Áno, hygienický gél VitaJuwel je k dispozícii samostatne v našom e-shope.

POHÁRE VITAJUWEL
Čím sú poháre VitaJuwel výnimočné?

Použitie vysokokvalitného čistého skla bez obsahu ťažkých kovov má svoj význam. Dizajn týchto pohárov sa dokonale hodí ku karafe ERA alebo ku karafe GRANDE. Od našich zákazníkov vieme, že poháre sa veľmi príjemne používajú, držia a popíjajú. Prekvapuje aj ich objem vody, ktorý sa dá do pohára naplniť v závislosti od jeho veľkosti.

Kde sa poháre vyrábajú?

Tento výrobok je ručne vyrábaný slovenskými sklármi.

Aký je objem jedného pohára?

Pohárobjem 300 ml.

Koľko váži jeden pohár?

Hmotnosť skla VitaJuwel je len 150 gramov.

Z akého skla sú poháre vyrobené?

Sklo je vyrobené z borosilikátového skla bez obsahu ťažkých kovov, takže je čisté, jedno z najpevnejších skiel.

Musím poháre pred prvým použitím umyť?

Odporúčame poháre minimálne opláchnuť a utrieť.

Môžem si poháre kúpiť samostatne?

Nie je to možné. Poháre predávame len v súprave 6 kusov.

Môžu sa poháre umývať v umývačke riadu?

Je to možné. Třeba dbať na to, aby bola umývačka nastavená na šetrný program umývania pre sklo.