Výber produktov vitajuwel & drahokamové zmesi

VÝBER PRODUKTOV VITAJUWEL & DRAHOKAMOVÉ ZMESI
VÝBER PRODUKTOV VITAJUWEL
Ktorý výrobok VitaJuwel je najpredávanejší?

Medzi najžiadanejšie produkty našich zákazníkov patrí sada karafa ERA s fiolou s drahokamom. Táto kombinácia zabezpečuje maximálny komfort pri príprave vody s drahými kameňmi v dostatočnom objeme 1,3 litra. Fiola s drahými kameňmi je pevne uchytená vo viečku z nehrdzavejúcej ocele, čo zabezpečuje jednoduché dopĺňanie a podávanie vody bez nutnosti vyberania fioly. Táto dizajnová súprava je našimi zákazníkmi mimoriadne vyhľadávaná pre jej jednoduché používanie a atraktívnu estetiku.

Naším ďalším bestsellerom je fľaša ViA. Zákazníci si ju obľúbili pre jej vynikajúcu variabilitu - úplnú rozoberateľnosť, použitie kdekoľvek na cestách a jednoduchú výmenu zmesí drahých kameňov.

Chcem karafu od spoločnosti VitaJuwel. Mám si vybrať karafu ERA alebo GRANDE?

V prvom rade sa zákazníkom odporúča, aby si odpovedali na tieto tri otázky: 1) Aké množstvo vody denne spotrebujem ja a moje okolie, 2) Kde chcem, aby bol tento výrobok umiestnený, 3) Koľko chcem do výrobku investovať.

1) Karafa ERA má objem 1,3 litra a pre zákazníkov predstavuje šťastnú strednú cestu z hľadiska ideálneho objemu, ceny a krásneho dizajnu. So 7-litrovou karafou GRANDE si už môžete dovoliť pripraviť nielen vodu na konzumáciu, ale aj vodu na varenie, prípravu čaju apod. Od našich zákazníkov sme zistili, že spôsob načerpania vody pomocou kohútika je u detí veľmi obľúbený. Radi chodia a pijú čistú vodu, ktorá je pre telo neoceniteľná. Pre váš pracovný tím môže byť karafa GRANDE veľmi jednoduchým a cenovo dostupným zdrojom čistej vody.

2) Karafa ERA sa perfektne hodí na každý pracovný alebo jedálenský stôl a dokonale zapadne do každého prostredia. Podľa informácií od našich zákazníkov vieme, že karafa s fiolou priamo magicky priťahuje pohľady každého, kto vstúpi do miestnosti. Zásobník GRANDE je vhodná do rohu kuchynskej linky alebo kamkoľvek do kancelárie, kaviarne či iného komerčného priestoru.

3) Suma za samostatnú karafu ERA je 55,- EUR. Za samostatnú karafu GRANDE zaplatíte 229,- EUR. Konečná suma za súpravu s fiolou s drahými kameňmi závisí od výberu a hodnoty zmesi drahých kameňov. Výber je na každom z vás. Sme si istí, že budete rovnako nadšení ako my a naši doterajší zákazníci.

Chcem cestovnú fľašu od spoločnosti VitaJuwel. Je lepšia fľaša ViA alebo fľaša ViA HEAT?

Obe uvedené fľaše sú určené na revitalizáciu a prípravu drahokamovej vody. Výhodou oboch fliaš je jednoduché použitie nielen v domácom prostredí, kancelárskom prostredí, ale aj kdekoľvek na cestách. Základom oboch fliaš sú drahé kamene, ktoré sa starajú o vodu, ktorá je naplnená vo vnútri sklenenej fľaše.

Fľaša ViA - objem 0,5 l, JEDNODIELNE varné borosilikátové sklo, možnosť plnenia vriacou vodou (sklo sa zahrieva), kompletne rozoberateľná, jednoduché čistenie, zameniteľnosť drahokamovych modulov s fľašou ViA HEAT, farebná variabilita viečok (zlatá, ružová, základňa je z nehrdzavejúcej ocele), použitie vo vonkajšom teplotnom rozsahu 0 °C až 100 °C, teplota kvapaliny vhodná pre fľašu ViA 0°-100 °C.

Termofľaša ViA HEAT - objem, 0,36 litra, DVOJSTENNÉ varné borosilikátové sklo, možnosť plnenia vriacou vodou (z vonkajšej strany zostáva sklo fľaše vhodné na dotyk), širšie horné hrdlo, možnosť použitia sitka, úplne rozobratá, termofľaša ViA HEAT eliminuje teplotné rozdiely pri ochladzovaní vnútornej kvapaliny - jednoduché otváranie fľaše vďaka patentovanej technológii FlexLid, vo fľaši nie je podtlak, jednoduché čistenie, zameniteľnosť modulov s fľašou ViA, použitie vo vonkajšom teplotnom rozsahu -20 °C až 100 °C, teplota kvapaliny vhodná pre fľašu ViA 0°-100 °C.

Zhrnutie: Klasická fľaša ViA je vhodná a ľahko použiteľná na každodenné použitie na prípravu drahokamovej vody. Výhodou je väčší objem, 0,5 litra. Kto si rád pripravuje horúce nápoje - čaje a rád popíja horúcu vodu, tomu ViA HEAT zavonia najmä vďaka dvojstennému sklu, vďaka ktorému horúci/studený nápoj vydrží dlhšie. Vďaka dvojstennému sklu je objem kanvice ViA HEAT menší, 0,36 litra. Výhodou je možnosť použitia nerezového sitka na sypaný čaj. Pri kúpe fľaše ViA s drahokamovym modulom je možné zakúpiť termofľašu ViA HEAT bez drahokamoveho modulu a modul medzi fľašami vymeniť. Platí to aj naopak.

Aký je rozdiel medzi fľašou inu! a fľašou ViA?

Každá fľaša má svoje vlastné špecifiká. Fľaša ViA má na výber rôzne typy zmesí drahých kameňov. Objem fľaše je 0,5 litra. Drahokamy sú uložené v sklenenom module, ktorý sa nedá otvoriť. Kombinácie zmesí drahých kameňov je možné zakúpiť pre fľašu ViA vo forme modulu drahých kameňov. Fľaša ViA je obojstranná. Odstránenie oboch uzáverov umožňuje jednoduché a dôkladné čistenie skla fľaše a ostatných súčastí fľaše.

S fľašou Inu! si môžete vytvoriť vlastnú zmes drahých kameňov. Objem fľaše je 0,5 litra. Drahokamy sú umiestnené v samostatnej komore na dne fľaše. Voda je od drahokamov oddelená sklom, na ktorom je vyrytý ornament Kvetu života, starobylého energetického symbolu. Samotné kryštály sú umiestnené v spodnej časti tejto fľaše a ponúkame aj iné varianty zmesí drahých kameňov, ktoré sa dajú zameniť v spodnej samostatnej komore. Na vytvorenie vlastnej jedinečnej zmesi drahých kameňov je možné použiť vlastné drahé kamene.

Zhrnutie: Fľaše ViA a Inu! sú určené na použitie doma alebo kdekoľvek na cestách. Fľaša ViA je jedným z najobľúbenejších výrobkov VitaJuwel medzi našimi zákazníkmi. Jej výhodou je jednoduchá demontáž a dokonalé čistenie a hygiena. Pre túto fľašu boli odborníkmi na minerály vytvorené zdraviu prospešné kombinácie zmesí drahých kameňov. Fľaša Inu je cenovo dostupnejšia. Ponúka nekonečné kombinácie zmesí drahých kameňov, ktoré si môže každý sám vytvoriť podľa chuti a nálady. Vďaka uloženiu drahých kameňov v samostatnej priehradke odpadá pravidelné čistenie drahých kameňov.

Aký drahý kameň si mám vybrať, keď si chcem objednať slamku?

V tomto prípade existujú dva názory: prvý je intuitívny. Ten drahokam, ktorý sa vám vizuálne páči (farba), bude určite ten správny. Druhý výber vychádza z posilnenia energetického systému v podobe čakier. Každej zo 7 základných čakier zodpovedá jeden drahokam. Ametyst = korunná čakra. Aventurín = srdcová čakra. Červený jaspis = koreňová (základná) čakra. Karneol = sakrálna (sexuálna) čakra. Oranžový kalcit = solárná čakra. Sodalit = krčná čakra. Turmalín v krištáľu = čelná čakra (čakra tretieho oka).

VÝBER ZMESÍ DRAHOKAMOV
Ako si mám vybrať správnu zmes drahých kameňov?

Vo všeobecnosti neexistujú žiadne pravidlá pre výber zmesi drahých kameňov. Každá voľba je správna. Všeobecne môžeme povedat, že výber zmesi drahých kameňov je možno rozdeliť do štyroch základných oblastí:

1) INTUITÍVNE - Napríklad tá zmes, ku ktorej sa opakovane vraciate, je pre vás s veľkou pravdepodobnosťou tá pravá. Teda tá, ktorá vás priťahuje alebo ktorej farba sa vám páči.

2) RACIONÁLNE - Naše telo tvorí zo 70 % voda. Tento dôvod nás vedie k tomu, aby sme sa zamysleli nad tým, akú vodu denne prijímame. Z tohto pohľadu môže aj použitá zmes drahých kameňov udávať určitý smer v našom živote. Napríklad: ak chcete posilniť svoje zdravie pravidelnou konzumáciou drahokamovej, vitálnej vody, zvolíte si zmes Regenerácia, ak chcete svoje telo prostredníctvom vody očistiť - detoxikovať, určite si vyberiete zmes Navždy mladý atď.

3) PODĽA ČAKROVÉHO SYSTÉMU - Rôzne energetické centrá majú vplyv na náš život. Z tohto pohľadu je veľmi dôležité udržiavať každú čakru plne funkčnú. Príklad 1: Keď je piata čakra obmedzená, komunikácia, vyjadrovanie a prejavovanie sa navonok sú zablokované alebo obmedzené. Príklad 2: ak je obmedzená koreňová (základná) čakra, vznikajú problémy na úrovni vzťahov k majetku, peniazom atď.

4) PODĽA ZNAMENIA ZVEROKRUHU - výber tohto typu priamo súvisí s drahým kameňom. Sila drahých kameňov spojených s planétami a hviezdami vždy súvisela s vierou a vzťahmi všetkých nebeských a pozemských telies. Z tohto dôvodu je pre každé znamenie predurčená kombinácia určitých drahých kameňov.

Aké je vaše odporúčanie pre racionálny výber klasických zmesí drahých kameňov?

Nižšie ponúkame náš pohľad na jednotlivé zmesi drahých kameňov z racionálneho hľadiska:

WELLNESS = Táto zmes drahých kameňov je jednou z najstarších zmesí drahých kameňov, aké boli kedy zostavené. Voda ovplyvnená touto zmesou drahých kameňov je vo všeobecnosti veľmi jemná a lahodná. Výber a odporúčanie tejto zmesi drahých kameňov patrí každému, kto nevníma intuitívnu cestu, nevie si vybrať alebo rozhodnúť, aká zmes by bola pre neho vhodná.

PÄŤ ELEMENTOV = táto zmes bola symbolicky vytvorená na základe 5 prvkov, ktoré tvoria našu bytosť alebo náš život. Voda s touto zmesou je veľmi špecifická vďaka vloženému skamenenému drevu. Zároveň by sme ju odporúčali každému, kto vníma vo svojom živote určitú disharmóniu alebo energetické prepady. Dopĺňa silu, harmóniu a disproporcie v našom živote.

PRE ŠTÍHLOSŤ A FORMU = Túto zmes drahých kameňov s možným názvom Fitness možno rozdeliť na dve základné oblasti pôsobenia: 1) predstavuje prenos informácií do nášho tela na úrovni zoštíhlenia tela, 2) druhá oblasť pôsobenia je na úrovni zvýšenia fyzickej aktivity. Racionálne, ak chcete zmeniť postavenie svojho tela, používate bicykel alebo športovú obuv a jednou z možností je použitie informovanej vody. Podľa našich zákazníkov má táto voda špecifickú chuť, vnímate ju na jazyku v podobe drsnosti a miernej hrubosti. Základná fyzická aktivita je jedným z hlavných predpokladov chudnutia a zdravého životného štýlu.

ROVNOVÁHA = Táto zmes drahých kameňov sa používa na posilnenie odhodlania, odvahy, koncentrácie a rovnováhy. Sodalit sa od nepamäti používa na nájdenie rovnováhy a vnútorného pokoja. Podporuje vzájomnú komunikáciu. Chalcedón zmierňuje depresie a smútok, uvoľňuje ilúzie, dodáva silu a pokojné pocity. Vstup úspechu do nášho života je jedným z hlavných aspektov. Kryštál v tejto zmesi zvyšuje silu ostatných drahých kameňov. Je to jeden z najúčinnejších liečivých kryštálov na svete.

LÁSKA = Ruženín v tejto zmesi drahých kameňov prináša nehu, pokoj a harmóniu. Granát má viacero funkcií, jednou z nich je oddialenie alebo neutralizácia nebezpečenstva, zo zdravotného hľadiska čistí a vlieva krv do žíl, prebúdza vášeň pre život. Láska je jednoznačne najvyššou energiou vesmíru, a preto je táto zmes jedným z veľmi obľúbených a účinných nástrojov na revitalizáciu vody.

REGENERÁCIA = Zelená farba vo všeobecnosti vždy symbolizuje uzdravenie, zotavenie a vyriešenie určitých problémov. Z tohto racionálneho hľadiska je táto zmes priamo predurčená na revitalizáciu našich energií a ozdravenie nášho tela. Špecifická chuť tejto vody, ktorú väčšina zákazníkov hodnotí ako veľmi hustú a ťažkú, ale zároveň veľmi chutnú.

LUNA = Z tejto zmesi drahých kameňov môžeme pracovať dvoma smermi: 1) jeden je posilnenie intuície v našom živote. 2) druhý smer je určený najmä pre ženy, na uvoľnenie blokád v prípade tehotenstva, na porovnanie prípadných porúch v mesačnom cykle. Labradorit ako minerál je spojený s energiou Mesiaca a vytvára priame spojenie prostredníctvom informácií s touto energiou.

NAVŽDY MLADÝ = Ak sa zbavíme strachu, zistíme, že síce neomladneme, ale proces starnutia bude pomalší. Tento typ vody má silné detoxikačné účinky. Akvamarín je minerál, ktorý nám umožňuje uvoľniť záťaž na úrovni žalúdka, hrubého a tenkého čreva a predstavuje silu mora. Aventurín sprostredkúva informácie o zbavovaní sa strachu, neistoty a obáv. Zahneda dopĺňa informácie týchto drahokamov, je to forma kryštálu.

ŠŤASTIE = Táto zmes drahých kameňov posilňuje komunikáciu, vitalitu a životné smerovanie. Karneol je kameňom života, zvyšuje motiváciu a silne stimuluje kreativitu. Silu slnka v tejto zmesi podporuje oranžový kalcit, t. j. silne zjemňuje vodu. Kombinácia týchto drahých kameňov je veľmi silným nástrojom na nastolenie harmónie, rovnováhy a vzájomnosti v našom živote. Medzi jednu zo špecifických oblastí môžeme zaradiť silu karneolu spolu s nefritom na uvoľnenie obmedzení a blokov počatia.

OCHRANCA = Táto zmes drahých kameňov má jeden veľmi zaujímavý aspekt. Ak si kúpite túto zmes, poznačte si problém, ktorý chcete vo svojom živote vyriešiť. Verím, že do týždňa už tento problém nebudete vnímať. Súbor týchto drahokamov má schopnosť nielen chrániť, ale zároveň aj uvoľňovať problémy alebo súvislosti, s ktorými sa stretávame.

INŠPIRÁCIA = Táto jedinečná zmes drahých kameňov je obzvlášť užitočná pre ľudí, ktorí posilňujú siedmu čakru. Udržuje piatu čakru v rovnováhe a otvára šiestu čakru. Lapis Lazuli rozpúšťa stres a odstraňuje hlboko zakorenené bloky, odstraňuje komunikačné ťažkosti, dodáva odvahu a zmierňuje utrpenie. Rutilový kremeň má schopnosť otvárať myseľ, duchovnú podstatu bytia a jeho používanie vedie k väčšej odolnosti voči negatívnym vplyvom a citovému vydieraniu. Učí tiež láske k sebe samému. Táto voda má špecifickú chuť. Je dynamická a jedinečná.

DIAMANT = Diamant je preukázateľne jedným z najtvrdších minerálov na našej planéte. Vznikol pri najvyšších teplotách a z tohto pohľadu vyplýva jeho vysoká sila a účinnosť. Je to nekonečný zdroj energie a v tomto kontexte treba vnímať aj fiolu alebo fľaštičku s drahým kameňom. Je to partner pre život! Túto zmes drahých kameňov možno odporučiť každému, pretože táto zmes je silne univerzálna a zároveň komplexná. Pôsobí naprieč naším telom a vynáša na povrch veci, ktoré treba vyriešiť, a pomáha ich rozpúšťať. Voda je veľmi chutná, pričom väčšina zákazníkov sa zhoduje, že jej chuť je totožná s prírodnou, čistou pramenitou vodou. Často táto zmes ani nemá špecifickú chuť, len sa im vybaví spojenie s touto čistou vodou.

AJURVÉDA JUBILEE = Táto jubilejná zmes s jedinečným tvarom fioly bola vytvorená na oslavu prípravy drahokamovej vody. Súbor 7 vložených drahých kameňov symbolicky predstavuje 7 základných čakier a pomáha nášmu telu očistiť záťaž na týchto úrovniach a vyviesť ju z tela von prostredníctvom vody. Liečitelia sa zhodujú, že táto zmes drahých kameňov je veľmi silná a pomáha pri liečení našich problémov. Túto zmes môžeme určite odporučiť.

Uvádzate, že zmes drahých kameňov si môžem vybrať intuitívne alebo racionálne. Čo odporúčate?

Najúčinnejším spôsobom riešenia našich životných problémov je intuitívny spôsob. V okamihu, keď si intuitívnym spôsobom vyberieme zmes drahých kameňov, automaticky sa objaví ďalšia myšlienka. Táto myšlienka je produktom racionálnej cesty, t. j. rozumu, a ponúka nám ďalšiu alternatívnu silnú tému, ktorú môžeme riešiť alebo spracovať.

Uprednostňujeme intuitívny spôsob, ale aj racionálny spôsob je správny. Záleží na konkrétnej situácii/probléme a na každom z nás, čomu dáme prednosť.

Vyberám si podľa dizajnu a farby zmesi drahých kameňov. Nie je to nesprávne?

Táto možnosť je úplne správna. Možno ju len odporučiť.

Komplexnosť výrobkov VitaJuwel je založená nielen na plnej funkčnosti drahých kameňov, ale aj na estetike výrobkov. Každý z nás používa viacero zmyslov a tieto výrobky túto možnosť podporujú.

Majú jednotlivé kombinácie drahých kameňov nejaký hlbší význam?

Každá zmes drahých kameňov má svoj vlastný význam, existuje mnoho možných kombinácií zmesí drahých kameňov a ich vzájomného pôsobenia. VitaJuwel pracuje len s minerálmi a drahými kameňmi, ktoré majú veľmi pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Odborníci na minerály a drahé kamene, akými boli predtým Michael Ginger a Walter Von Holst, sú svetovými odborníkmi na liečenie drahými kameňmi a autormi značného počtu publikácií o drahých kameňoch. Z tohto dôvodu sú nami ponúkané zmesi drahých kameňov určené na pôsobenie pri konkrétnych problémoch v dôsledku vyžarovania drahých kameňov a nastavenia vitálnej hladiny vody s určitými vlastnosťami. Hlavnou funkciou informovanej vody nie je len uvoľniť daný problém, ale predovšetkým vyviesť ho z tela von.

Môžem sa pri výbere zmesi drahých kameňov pomýliť?

Už len tým, že ste sa rozhodli používať vo svojom živote drahokamovu vodu, ste urobili obrovský krok vpred. V tomto prípade možno konštatovať, že žiadna z možností nie je zlá.

Chcem darovať zmes drahých kameňov. Ako si správne vybrať a neurobiť chybu?

Pri rozhodovaní vždy majte na pamäti, čo chcete obdarovanému priniesť do života. Žiadna z možností nebude zlá. Tu je niekoľko príkladov vhodnej voľby darčeka. Medzi veľmi obľúbené zmesi drahých kameňov na darovanie patria Wellness, Rovnováha, Láska, Navždy mladý, Šťastie a Diamant.

Môžu sa jednotlivé drahokamy líšiť veľkosťou/tvarom/farbou toho istého drahokamu?

Áno, môžu. Keďže pracujeme s prírodnými materiálmi, ich farba sa môže líšiť, najmä pri rovnakom type drahého kameňa. Napríklad akvamarín v zmesiach drahých kameňov môže mať v niektorých prípadoch svetlomodrú farbu a v niektorých variantoch svetlozelenú farbu. Drahé kamene vo výrobkoch VitaJuwel sa môžu líšiť veľkosťou a tvarom drahého kameňa. Percentuálne rozloženie drahých kameňov v každej zmesi je vopred stanovené a trvalo udržiavané.

Majú rôzne zmesi drahých kameňov vplyv aj na rôznu chuť vody?

Pri testovaní vody someliérmi sa jednoznačne zistilo, že chuť vody sa líši v závislosti od použitej zmesi drahých kameňov. Somelieri dokázali pomenovať nielen chuť vody, ale aj jej špecifickosť. V tejto chvíli neprikladáme prioritu rozpoznávaniu zmenenej chuti vody. Toto rozpoznávanie a objavovanie nechávame na každom z našich zákazníkov, pretože môžu mať rôzne nastavenie chuťových pohárikov a chuťové bunky. Príklad: ak máte kávu, bude funkčnosť chuťových pohárikov obmedzená. Konzumácia ostrejších jedál sa dá posúdiť rovnakým spôsobom.

Môžem si objednať vlastnú zmes drahých kameňov pre VitaJuwel?

Vo fľaši Inu si môžete ľahko vytvoriť vlastnú jedinečnú zmes drahých kameňov. Ak uvažujete o inom type výrobku, môžeme ponúknuť ľahko vytvoriteľnú jedinečnú zmes drahých kameňov pre fľašu ViA a termofľašu ViA HEAT. V tomto prípade je potrebné napísať, o aké drahokamy máte záujem, a ak budú k dispozícii, môžeme ich realizovať. Dodacia lehota je 3 - 4 týždne od zadania individuálnej objednávky.

Môžem po zakúpení vymeniť zmes drahých kameňov za inú?

V závislosti od konkrétneho prípadu je nevyhnutné, aby výrobok nebol použitý. V tomto ohľade sa vždy snažíme našim zákazníkom vyhovieť.

Prečo sa ceny zmesí drahých kameňov líšia?

Jednotlivé drahokamy sa líšia cenou a hodnotou. Kombinácia týchto zmesí drahých kameňov spolu so samotným výrobkom určuje cenu konečného výrobku. Srdcom výrobkov VitaJuwel sú drahé kamene a ich vzájomná kombinácia. Všetky drahé kamene, ktoré používame, podliehajú podmienkam systému fair-trade. Pravidelná kontrola inštitútu EPI dokazuje kvalitu použitých drahokamov a polodrahokamov.

Prečo sú vo väčšine zmesí drahých kameňov kryštály?

Kryštál vo väčšine zmesí drahých kameňov má základnú funkciu zosilňovať energiu ostatných drahých kameňov v zmesi. Krištáľ je jedným z najvšestrannejších a najúčinnejších liečivých kryštálov na svete. Veľmi silno zosilňuje energie, pohlcuje ich, najmä negatívne, uvoľňuje ich a reguluje do úplnej harmónie.

Sú v zmesi drahých kameňov Diamant pravé diamanty?

Samozrejme. Diamant je pravý. Konkrétne ide o úlomky diamantu neopracované ľudskou rukou (dôvodom je systém fair-trade a eliminácia energie získanej človekom pri opracovaní diamantu). Diamant vložený do sklenenej guľôčky filamentu alebo modulu drahých kameňov je indického pôvodu. Diamant je konečný zdroj energie a jeho pôsobenie v našom časovom rámci je nekonečné.

Mám doma dve alebo viac zmesí drahých kameňov. Vodu môžem najprv upraviť v jednom a potom ju oživiť druhou zmesou drahých kameňov. Je to možné?

Nie je to úplne vhodné riešenie, ale je to samozrejme možné. Vždy záleží na kombinácii a sile informácií danej zmesi.

VÝBER DRAHOKAMOV PODĽA ZNAMENIA ZVEROKRUHU
Ako si mám vybrať správnu zmes drahých kameňov podľa znamenia zverokruhu?

Ak ste sa nerozhodli pre výber zmesi drahých kameňov intuitívne, racionálne alebo výberom drahého kameňa podľa čakrového systému, môžete si vybrať podľa znamenia zverokruhu. Z nášho pohľadu nie je tento výber najdôležitejší, ale je možné zohľadniť drahokamy patriace do určitej skupiny podľa znamenia zverokruhu. Tento zoznam drahých kameňov pre jednotlivé znamenia môžete brať ako akési vodítko pre výber zmesi drahých kameňov. V tomto prípade odporúčame všeobecné štúdium pôsobenia (vplyvu) jednotlivých drahých kameňov.

Zmes drahých kameňov pre Barana

DRAHOKAMY A MINERÁLY PRE ZNAMENIE BARANA:

AMETYST, JASPIS, GRANÁT, KARNEOL, MOOKAIT, DIAMANT, ZLATO, ŠUNGIT
*tučne sú drahokamy, ktoré sú primárnym drahým kameňom pre dané znamenie zverokruhu

ZMESI DRAHÝCH KAMEŇOV VHODNÉ PRE BARANA:

WELLNESS, PRE ŠTÍHLOSŤ A FORMU, LÁSKA, ŠŤASTIE, DIAMANT, AJURVÉDA JUBILEE, KVET ŽIVOTA, HRDINA, IMPÉRIUM – KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ
*tučne sú zmesi drahých kameňov, ktoré obsahujú primárny drahokam pre znamenie Barana

Zmes drahých kameňov pre Býka

DRAHOKAMY A MINERÁLY PRE ZNAMENIE BÝK:

RUŽENÍN, SMARAGD, AVENTURÍN, DYMOVÝ KREMEŇ (ZAHNEDA), DIAMANT, ACHÁT, MALACHIT, ZLATO, ŠUNGIT
*tučne sú drahokamy, ktoré sú primárnym drahým kameňom pre dané znamenie zverokruhu

WELLNESS, PÄŤ ELEMENTOV, LÁSKA, REGENERÁCIA, NAVŽDY MLADÝ, DIAMANT, SILA PRÍRODY, HRDINA, IMPÉRIUM – KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ
*tučne sú zmesi drahých kameňov, ktoré obsahujú primárny drahokam pre znamenie Býka

Zmes drahých kameňov pre Blížencov

WELLNESS, PÄŤ ELEMENTOV, ROVNOVÁHA, NAVŽDY MLADÝ, ŠŤASTIE, OCHRANCA, INŠPIRÁCIA, AJURVÉDA JUBILEE, KVET ŽIVOTA, HRDINA, IMPÉRIUM - KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ
*tučne sú zmesi drahých kameňov, ktoré obsahujú primárny drahokam pre znamenie Blížencov

Zmes drahých kameňov pre Rakov

DRAHOKAMY A MINERÁLY PRE ZNAMENIE RAKA:

PÄŤ ELEMENTOV, ROVNOVÁHA, REGENERÁCIA, LUNA, NAVŽDY MLADÝ, ŠŤASTIE, AJURVÉDA JUBILEE, AQUALIBRIUM, HRDINA, IMPÉRIUM - KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ
*tučne sú zmesi drahých kameňov, ktoré obsahujú primárny drahokam pre znamenie Raka

Zmes drahých kameňov pre Leva

DRAHOKAMY A MINERÁLY PRE ZNAMENIE LEVA:

DIAMANT, RUTILOVÝ KREMEŇ, KRIŠTÁĽ, TIGRIE OKO, IMPERIÁLNY TOPAZ (ZLATÝ TOPAZ), PERIDOT, JANTÁR, GRANÁT, ZLATO, ŠUNGIT
*tučne sú drahokamy, ktoré sú primárnym drahým kameňom pre dané znamenie zverokruhu

ZMESI DRAHÝCH KAMEŇOV VHODNÉ PRE LEVA:

LÁSKA, INŠPIRÁCIA, DIAMANT, AJURVÉDA JUBILEE, HRDINA, AQUALIBRIUM, IMPÉRIUM - KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ
*tučne sú zmesi drahých kameňov, ktoré obsahujú primárny drahokam pre znamenie Leva

Zmes drahých kameňov pre Pannu

DRAHOKAMY A MINERÁLY PRE ZNAMENIE PANNY:

AMETYST, JASPIS, SODALIT, JADE (JADEIT A NEFRIT), KARNEOL, ČIERNY TURMALÍN, LAPIS LAZULI, TIGRIE OKO, MOOKAIT, JANTÁR, ZLATO, ŠUNGIT
*tučne sú drahokamy, ktoré sú primárnym drahým kameňom pre dané znamenie zverokruhu

ZMESI DRAHÝCH KAMEŇOV VHODNÉ PRE PANNY:

WELLNESS, PÄŤ ELEMENTOV, PRE ŠTÍHLOSŤ A FORMU, ROVNOVÁHA, ŠŤASTIE, INŠPIRÁCIA, AJURVÉDA JUBILEE, KVET ŽIVOTA, HRDINA, IMPERIUM - KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ
*tučne sú zmesi drahých kameňov, ktoré obsahujú primárny drahokam pre znamenie Panny

Zmes drahých kameňov pre Váhy

DRAHOKAMY A MINERÁLY PRE ZNAMENIE VÁH:

JASPIS, MAGNEZIT, AKVAMARÍN, DYMOVÝ KREMEŇ, JADE (JADEIT A NEFRIT), KARNEOL, DIAMANT, OBSIDIÁN, SERPENTÍN, RUŽENÍN, ZLATO, ŠUNGIT
*tučne sú drahokamy, ktoré sú primárnym drahým kameňom pre dané znamenie zverokruhu

ZMESI DRAHÝCH KAMEŇOV VHODNÉ PRE VÁH:

WELLNESS, PÄŤ ELEMENTOV, PRE ŠTÍHLOSŤ A FORMU, LÁSKA, NAVŽDY MLADÝ, ŠŤASTIE, INŠPIRÁCIA, DIAMANT, AJURVÉDA JUBILEE, KVET ŽIVOTA, SILA PRÍRODY, HRDINA, IMPERIUM - KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ
*tučne sú zmesi drahých kameňov, ktoré obsahujú primárny drahokam pre znamenie Váhy

Zmes drahých kameňov pre Škorpióna

DRAHOKAMY PRE ZNAMENIE ŠKORPIÓNA:

AMETYST, CHALCEDÓN, JASPIS, GRANÁT, JADE (NEFRIT A JADEIT), ČIERNY TURMALÍN, OBSIDIÁN, FLUORIT, ACHÁT, MALACHIT, ZLATO, ŠUNGIT
*tučne sú drahokamy, ktoré sú primárnym drahým kameňom pre dané znamenie zverokruhu

ZMESI DRAHÝCH KAMEŇOV VHODNÉ PRE ŠKORPIÓNA:

WELLNESS, PÄŤ ELEMENTOV, PRE ŠTÍHLOSŤ A FORMU, ROVNOVÁHA, LÁSKA, ŠŤASTIE, OCHRANCA, AJURVÉDA JUBILEE, KVET ŽIVOTA, HRDINA, SILA PRÍRODY, IMPERIUM - KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ
*tučne sú zmesi drahých kameňov, ktoré obsahujú primárny drahokam pre znamenie Škorpióna

Zmes drahých kameňov pre Strelca

DRAHOKAMY PRE ZNAMENIE STRELCA:

AMETYST, RUŽENÍN, CHALCEDÓN, SODALIT, AVANTURÍN, DYMOVÝ KREMEŇ, LAPIS LAZULI, OPÁL, IMPERIÁLNY TOPAZ (ZLATÝ TOPAZ), OBSIDIÁN, ZLATO, ŠUNGIT
*tučne sú drahokamy, ktoré sú primárnym drahým kameňom pre dané znamenie zverokruhu

ZMESI DRAHÝCH KAMEŇOV VHODNÉ PRE STRELCA:

WELLNESS, PÄŤ ELEMENTOV, ROVNOVÁHA, LÁSKA, NAVŽDY MLADÝ, OCHRANCA, INŠPIRÁCIA, AJURVÉDA JUBILEE, HRDINA, AQUALIBRIUM, IMPERIUM - KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ
*tučne sú zmesi drahých kameňov, ktoré obsahujú primárny drahokam pre znamenie Strelca

Zmes drahých kameňov pre Kozorožca

DRAHOKAMY PRE ZNAMENIE KOZOROŽCA:

AMETYST, JASPIS, DYMOVÝ KREMEŇ, ČIERNY TURMALÍN, RUTILOVÝ KREMEŇ, DIAMANT, KRIŠTÁĽ, MALACHIT, OBSIDIÁN, SERPENTÍN, ACHÁT, JANTÁR, CHALCEDÓN, MESAČNÝ KAMEŇ (BIELY LABRADORIT), ZLATO, ŠUNGIT
*tučne sú drahokamy, ktoré sú primárnym drahým kameňom pre dané znamenie zverokruhu

ZMESI DRAHÝCH KAMEŇOV VHODNÉ PRE KOZOROŽCA:

WELLNESS, PÄŤ ELEMENTOV, PRE ŠTÍHLOSŤ A FORMU, ROVNOVÁHA, LUNA, OCHRANCA, NAVŽDY MLADÝ, INŠPIRÁCIA, DIAMANT, AJURVÉDA JUBILEE, SILA PRÍRODY, AQUALIBRIUM, HRDINA, IMPERIUM - KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ
*tučne sú zmesi drahých kameňov, ktoré obsahujú primárny drahokam pre znamenie Kozorožca

Zmes drahých kameňov pre Vodnára

DRAHOKAMY PRE ZNAMENIE VODNÁR:

CHALCEDÓN, MAGNEZIT, SODALIT, AKVAMARÍN, DYMOVÝ KREMEŇ, JADE (JADEIT A NEFRIT), DIAMANT, OPÁL, MALACHIT, IMPERIÁLNY TOPAZ (ZLATÝ TOPAZ), FLUORIT, ZLATO, ŠUNGIT
*tučne sú drahokamy, ktoré sú primárnym drahým kameňom pre dané znamenie zverokruhu

ZMESI DRAHÝCH KAMEŇOV VHODNÉ PRE VODNÁR:

PÄŤ ELEMENTOV, PRE ŠTÍHLOSŤ A FORMU, ROVNOVÁHA, NAVŽDY MLADÝ, ŠŤASTIE, DIAMANT, AJURVÉDA JUBILEE, KVET ŽIVOTA, SILA PRÍRODY, HRDINA, IMPERIUM - KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ
*tučne sú zmesi drahých kameňov, ktoré obsahujú primárny drahokam pre znamenie Vodnára

Zmes drahých kameňov pre Ryby

DRAHOKAMY PRE ZNAMENIE RYBY:

AMETYST, RUŽENÍN, AKVAMARÍN, DYMOVÝ KREMEŇ, JADE (JADEIT A NEFRIT), KARNEOL, ČIERNY TURMALÍN, OPÁL, SERPENTÍN, FLUORIT, MESAČNÝ KAMEŇ (BIELY LABRADORIT), ZLATO, ŠUNGIT
*tučne sú drahokamy, ktoré sú primárnym drahým kameňom pre dané znamenie zverokruhu

ZMESI DRAHÝCH KAMEŇOV VHODNÉ PRE RYBY:

WELLNESS, LÁSKA, LUNA, NAVŽDY MLADÝ, ŠŤASTIE, OCHRANCA, AJURVÉDA JUBILEE, KVET ŽIVOTA, HRDINA, IMPERIUM - KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ
*tučne sú zmesi drahých kameňov, ktoré obsahujú primárny drahokam pre znamenie Ryby

VÝBER DRAHOKAMOV PODĽA ČAKROVÉHO SYSTÉMU
Čo je systém čakier?

Ak poznáte duchovné základy nášho bytia, potom pre vás systém energetických čakier nebude ničím novým. Čakry sú energetické centrá pozdĺž chrbtice, ktoré významne ovplyvňujú schopnosti každého človeka. Prostredníctvom toku životnej energie sa čakry otvárajú, posilňujú a uvádzajú do rovnováhy. Vzostup tejto energie umožňuje človeku prístup k jeho možnostiam ďaleko presahujúcim naše bežné vedomie. A predovšetkým k zdravému a plnohodnotnému životnému štýlu a k sebarealizácii. Táto energia pochádza z prírody zo samotnej podstaty nášho bytia. Každý z minerálov prítomných vo výrobkoch VitaJuwel je v prirodzenom súlade s touto energiou. Ovplyvňuje otvorenie jednotlivých čakier a využitie ich plného potenciálu. Ak poznáte čakry, vaše možnosti výberu zmesí sa výrazne rozšíria. Vyberte si pomocnú silu v podobe vašej drahokamovej vody umocnenej vyžarovaním drahých kameňov a dolaďte si to, čo je vo vašom živote potrebné.

Zmes drahých kameňov pre čelnú čakru
Zmes drahých kameňov pre krčnú čakru
Zmes drahých kameňov pre srdcovú čakru
Zmes drahých kameňov pre solárnu čakru
Zmes drahých kameňov pre sexuálnu čakru
Zmes drahých kameňov pre koreňovú čakru