NÁVOD NA POUŽITIE PRODUKTOV - FĽAŠA VIA

POUŽITIE

Pred prvým použitím odporúčame celú fľašu ViA rozobrať a jednotlivé časti umyť pod tečúcou vodou. Po vysušení jednotlivých častí fľašu opäť zložte do pôvodného stavu. Pri prvých použitiach fľaše ViA môžete mať pocit, že fľaša na dne preteká. Táto netesnosť je však spôsobená preplnením okraja fľaše a koncentráciou vody na spodnom uzávere na vonkajšej strane fľaše. Obráťte uzavretú fľašu a nechajte prebytočnú vodu vytiecť. Ak problém pretrváva, skontrolujte utiahnutie uzáveru na dne fľaše.

Pri dlhodobom používaní fľaše ViA sa môžu na stenách fľaše tvoriť usadeniny spôsobené tvrdšou vodou atď. Na ich odstránenie odporúčame použiť ocot v pomere 1:3. Prípadne je možné použiť citrónovú vodu. Samotné telo fľaše sa odporúča vložiť do vyššie uvedeného nálevu. V závislosti od znečistenia nechajte v náleve približne 2 hodiny alebo do nasledujúceho dňa. Potom ju dôkladne opláchnite. Spoločnosť VitaJuwel poskytuje na tento výrobok 7-ročnú záruku na výrobné chyby.

Teplota kvapaliny vhodnej pre fľašu ViA je 0 °C - 100 °C. Fľaša sa môže používať aj pri teplotách nižších ako 0 °C, neodporúčame však pri týchto teplotách dopĺňať tekutiny s teplotou nad približne 40 °C, pretože sklo môže prasknúť.

Príprava drahokamovej vody vo fľaši ViA je veľmi jednoduchá. V prípade prípravy drahokamovej vody naplňte fľašu vodou, počkajte aspoň 7 minút, kým drahé kamene vodu oživia, a môžete popíjať.

ČISTENIE

Hneď na začiatku treba poznamenať, že fľaša ViA nie je bezúdržbová. Vyžaduje si starostlivosť, najmä pokiaľ ide o čistenie fľaše. Máme však pre vás dobrú správu, fľaša ViA je navrhnutá tak, aby jej čistenie bolo čo najjednoduchšie! Odporúčame čistiť fľašu aspoň raz za 7 až 10 dní. Môžete to však robiť aj častejšie. Počas čistenia odporúčame fľašu úplne rozobrať a každú časť dôkladne umyť. Pravidelným čistením podporíte dlhodobú funkčnosť fľaše a najmä budete mať oveľa lepší pocit pri popíjaní drahokamovej vody.

Samotné sklo fľaše a silikónové tesnenia (horná + spodná časť) možno umývať v umývačke riadu. Uzávery sa neodporúča umývať v umývačke riadu, pretože pri častom umývaní týmto spôsobom sa môžu začať pretáčať. Modul s drahokamami sa nesmie umývať v umývačke riadu! Na základe osobných skúseností odporúčame umývať jednotlivé časti fľaše ViA ručne pod tečúcou vodou. Ak viete, že fľašu nebudete dlhší čas používať, je ideálne vodu z fľaše vyliať a vrchný uzáver nechať voľný, aby sa do fľaše dostal vzduch.

BEZPEČNOSŤ

S fľašou na vodu ViA zaobchádzajte rovnako opatrne ako s akýmkoľvek iným skleneným predmetom. Základné sklo je vyrobené z borokremičitého skla, ktoré neobsahuje ťažké kovy, takže ide o čisté sklo, jedno z najpevnejších skiel určených na dlhodobé používanie. Vyhnite sa však tvrdým nárazom. Fľašu ani modul s drahokamami nevkladajte do mrazničky ani mikrovlnnej rúry.

Nikdy sa nepokúšajte otvoriť samotný modul s drahokamami. Z výroby je hermeticky uzavretý a jeho otvorenie by mohlo spôsobiť únik vnútornej tekutiny.

Pred každým použitím fľaše na vodu ViA sa uistite, že obe silikónové tesnenia sú umiestnené v hornom a dolnom uzávere, modul s drahými kameňmi a uzávery sú dostatočne naskrutkované a všetky časti fľaše ViA, najmä sklenená časť a modul s drahými kameňmi, sú nepoškodené.