Návod na použitie produktov

*Kliknite pre viac informácii

FĽAŠA VIA

Fľaša na vodu ViA je prvá fľaša na vodu na svete s dvoma uzávermi. Srdcom tejto fľaše je modul s drahými kameňmi, ktorý je odnímateľný a možno ho vymeniť za inú zmes drahých kameňov. Drahokamy vo vnútri modulu majú schopnosť vyžarovať určitú frekvenciu, a tak oživujú vodu. V porovnaní s pôvodnou vodou si pravdepodobne všimnete aj zmenu chuti vody.

POUŽITIE

Pred prvým použitím odporúčame celú fľašu ViA rozobrať a jednotlivé časti umyť pod tečúcou vodou. Po vysušení jednotlivých častí fľašu opäť zložte do pôvodného stavu. Pri prvých použitiach fľaše ViA môžete mať pocit, že fľaša na dne preteká. Táto netesnosť je však spôsobená preplnením okraja fľaše a koncentráciou vody na spodnom uzávere na vonkajšej strane fľaše. Obráťte uzavretú fľašu a nechajte prebytočnú vodu vytiecť. Ak problém pretrváva, skontrolujte utiahnutie uzáveru na dne fľaše.

Pri dlhodobom používaní fľaše ViA sa môžu na stenách fľaše tvoriť usadeniny spôsobené tvrdšou vodou atď. Na ich odstránenie odporúčame použiť ocot v pomere 1:3. Prípadne je možné použiť citrónovú vodu. Samotné telo fľaše sa odporúča vložiť do vyššie uvedeného nálevu. V závislosti od znečistenia nechajte v náleve približne 2 hodiny alebo do nasledujúceho dňa. Potom ju dôkladne opláchnite. Spoločnosť VitaJuwel poskytuje na tento výrobok 7-ročnú záruku na výrobné chyby.

Teplota kvapaliny vhodnej pre fľašu ViA je 0 °C - 100 °C. Fľaša sa môže používať aj pri teplotách nižších ako 0 °C, neodporúčame však pri týchto teplotách dopĺňať tekutiny s teplotou nad približne 40 °C, pretože sklo môže prasknúť.

Príprava drahokamovej vody vo fľaši ViA je veľmi jednoduchá. V prípade prípravy drahokamovej vody naplňte fľašu vodou, počkajte aspoň 7 minút, kým drahé kamene vodu oživia, a môžete popíjať.

ČISTENIE

Hneď na začiatku treba poznamenať, že fľaša ViA nie je bezúdržbová. Vyžaduje si starostlivosť, najmä pokiaľ ide o čistenie fľaše. Máme však pre vás dobrú správu, fľaša ViA je navrhnutá tak, aby jej čistenie bolo čo najjednoduchšie! Odporúčame čistiť fľašu aspoň raz za 7 až 10 dní. Môžete to však robiť aj častejšie. Počas čistenia odporúčame fľašu úplne rozobrať a každú časť dôkladne umyť. Pravidelným čistením podporíte dlhodobú funkčnosť fľaše a najmä budete mať oveľa lepší pocit pri popíjaní drahokamovej vody.

Samotné sklo fľaše a silikónové tesnenia (horná + spodná časť) možno umývať v umývačke riadu. Uzávery sa neodporúča umývať v umývačke riadu, pretože pri častom umývaní týmto spôsobom sa môžu začať pretáčať. Modul s drahokamami sa nesmie umývať v umývačke riadu! Na základe osobných skúseností odporúčame umývať jednotlivé časti fľaše ViA ručne pod tečúcou vodou. Ak viete, že fľašu nebudete dlhší čas používať, je ideálne vodu z fľaše vyliať a vrchný uzáver nechať voľný, aby sa do fľaše dostal vzduch.

BEZPEČNOSŤ

S fľašou na vodu ViA zaobchádzajte rovnako opatrne ako s akýmkoľvek iným skleneným predmetom. Základné sklo je vyrobené z borokremičitého skla, ktoré neobsahuje ťažké kovy, takže ide o čisté sklo, jedno z najpevnejších skiel určených na dlhodobé používanie. Vyhnite sa však tvrdým nárazom. Fľašu ani modul s drahokamami nevkladajte do mrazničky ani mikrovlnnej rúry.

Nikdy sa nepokúšajte otvoriť samotný modul s drahokamami. Z výroby je hermeticky uzavretý a jeho otvorenie by mohlo spôsobiť únik vnútornej tekutiny.

Pred každým použitím fľaše na vodu ViA sa uistite, že obe silikónové tesnenia sú umiestnené v hornom a dolnom uzávere, modul s drahými kameňmi a uzávery sú dostatočne naskrutkované a všetky časti fľaše ViA, najmä sklenená časť a modul s drahými kameňmi, sú nepoškodené.

TERMOFĽAŠA VIA HEAT

Termofľaša ViA HEAT je jednou z prvých fliaš na vodu na svete s dvoma uzávermi. Srdcom tejto fľaše je modul s drahými kameňmi, ktorý je odnímateľný a možno ho vymeniť za inú zmes drahých kameňov. Hlavnou výhodou ViA HEAT je dvojstenné borokremičité sklo so schopnosťou udržať horúci nápoj dlhšie horúci a studený nápoj dlhšie studený (sklo z vonkajšej strany fľaše zostáva príjemné na dotyk). Termofľaša ViA HEAT eliminuje teplotné rozdiely, keď vnútorná tekutina vychladne - vďaka patentovanej technológii FlexLid sa fľaša ľahko otvára, vo fľaši nevzniká podtlak.

Ďalšou výhodou používania termofľaše ViA HEAT je možnosť používať príslušenstvo v podobe setu sitka na prípravu sypaného čaju.

POUŽITIE

Pred prvým použitím odporúčame celú termofľašu ViA HEAT rozobrať a jednotlivé časti umyť pod tečúcou vodou. Po vysušení jednotlivých častí fľašu opäť zložte do pôvodného stavu. Pri dlhodobom používaní termofľaše ViA HEAT sa môžu na stenách fľaše vyskytnúť usadeniny spôsobené tvrdšou vodou apod. Na ich odstránenie odporúčame použiť ocot v pomere 1:3. Prípadne je možné použiť citrónovú vodu. Samotné telo fľaše sa odporúča vložiť do vyššie uvedeného roztoku. V závislosti od znečistenia nechajte v octovom náleve približne 2 hodiny alebo do nasledujúceho dňa. Potom ju dôkladne opláchnite. Spoločnosť VitaJuwel poskytuje na tento výrobok 7-ročnú záruku na výrobné chyby.

Teplota kvapaliny vhodná pre ViA HEAT je 0 °C až 100 °C. Fľaša sa môže používať aj pri teplotách nižších ako 0 °C, neodporúčame však pri týchto teplotách dopĺňať tekutiny s teplotou nad približne 40 °C, pretože sklo môže prasknúť.

ČISTENIE

Hneď na začiatku treba poznamenať, že termofľaša ViA HEAT nie je bezúdržbová. Vyžaduje si starostlivosť, najmä pokiaľ ide o čistenie fľaše. Máme však pre vás dobrú správu, ViA HEAT je navrhnutá tak, aby jej čistenie bolo čo najjednoduchšie! Odporúčame čistiť fľašu aspoň raz za 7 až 10 dní. Nebojte sa to robiť aj častejšie. Počas čistenia odporúčame fľašu úplne rozobrať a každú časť podrobne umyť. Pravidelným čistením podporíte dlhodobú funkčnosť fľaše a najmä budete mať oveľa lepší pocit pri popíjaní drahokamovej vody.

Samotné sklo fľaše a silikónové tesnenia (horná + spodná časť) možno umývať v umývačke riadu. Viečka neodporúčame umývať v umývačke riadu. Modul s drahokamami sa nesmie umývať v umývačke riadu! Na základe osobných skúseností odporúčame umývať jednotlivé časti termofľaše ViA HEAT ručne pod tečúcou vodou. Ak viete, že fľašu nebudete dlhší čas používať, je ideálne vodu z fľaše vyliať a vrchný uzáver nechať voľný, aby sa do fľaše dostal vzduch.

BEZPEČNOSŤ

S termofľašou ViA HEAT zaobchádzajte rovnako opatrne ako s akýmkoľvek iným skleneným predmetom. Základné sklo je vyrobené z borokremičitého skla, ktoré neobsahuje ťažké kovy, takže ide o čisté sklo, jedno z najpevnejších skiel určených na dlhodobé používanie. Vyhnite sa však tvrdým nárazom. Fľašu ani modul s drahokamom nevkladajte do mrazničky ani mikrovlnnej rúry. Termofľaša ViA HEAT nie je vhodná pre deti mladšie ako 12 rokov.

Nikdy sa nepokúšajte otvoriť samotný drahokamový modul. Z výroby je hermeticky uzavretý a jeho otvorenie by mohlo spôsobiť únik vnútornej tekutiny.

Pred každým použitím termofľaše ViA HEAT sa uistite, že obe silikónové tesnenia sú umiestnené v hornom a dolnom uzávere, modul s drahokamami a uzávery sú dostatočne naskrutkované a všetky časti fľaše ViA HEAT, najmä sklenená časť a modul drahokamov, sú nepoškodené.

FIOLA S DRAHOKAMY

Fiola, to je jedinečný výrobok z rúk českých sklárov z ručne fúkaného, čistého, borokremičitého skla. Vnútorný objem tejto jedinečnej fioly je vyplnený prírodnými drahokamami, ktoré slúžia na revitalizáciu (aktiváciu) vody, ktorú pijeme každý deň. Fiolu s drahými kameňmi odporúčame používať v kombinácii s našimi karafami ERA a GRANDE, ktoré boli špeciálne navrhnuté na použitie s fiolou.

POUŽITIE

Pred prvým použitím odporúčame fiolu s drahými kameňmi opláchnuť pod tečúcou vodou a potom utrieť. O fiolu nie je potrebné ďalej špeciálne starať. Fiolu vložte do karafy a vyžarovaním energie prírodných drahých kameňov sa vitálna úroveň vody zvýši už po 7 minútach. Účinok fioly je najsilnejší, keď je v priamom kontakte s vodou. Odporúčame ponechať fiolu v karafe natrvalo, krása prírodných drahokamov robí z podávania vody výnimočný zážitok. Malý, osobný rituál.

Ak cítite potrebu umiestniť fiolu s drahými kameňmi na slnečné alebo mesačné svetlo (v závislosti od zmesi drahých kameňov), aby ste dobili energiu drahých kameňov, môžeme to len odporučiť.

ČISTENIE

Fiola je prakticky bezúdržbová. Pri každodennom používaní sa odporúča fiolu približne raz za 7 až 10 dní utrieť, opláchnuť pod tečúcou vodou a následne vysušiť. Na čistenie vnútra karafy ERA či zásobníku GRANDE ponúkame špeciálnu kefku od spoločnosti VitaJuwel.

V ojedinelých prípadoch sa pri dlhšom používaní môžu vyskytnúť usadeniny spôsobené tvrdšou vodou atď. Na ich odstránenie odporúčame použiť ocot v pomere 1:3. Prípadne je možné použiť citrónovú vodu. Samotné telo fioly sa odporúča vložiť do vyššie uvedeného roztoku. V závislosti od znečistenia nechajte v náleve približne 2 hodiny alebo do nasledujúceho dňa. Potom ju dôkladne opláchnite.

BEZPEČNOSŤ

S drahokamovou fiolou zaobchádzajte rovnako opatrne ako s akýmkoľvek iným skleneným predmetom. Vyhnite sa tvrdým nárazom. Fiolu používajte (vrátane umývania) v teplotnom rozmedzí približne 7 °C až 35 °C.

Pravidelne kontrolujte celistvosť fioly. Zmena chuti revitalizovanej vody môže signalizovať poškodenie fioly, v takom prípade si dajte pozor na úlomky skla a vodu už nekonzumujte.

KARAFA ERA + FIOLA

Dokonalý tvar a precízne vyhotovenie robia z karafy ERA krásny dizajnový skvost na vašom domácom alebo pracovnom stole. Číre sklo spolu s uzáverom z nehrdzavejúcej ocele pôsobí pôvabne a elegantne. Karafa ERA je špeciálne vyvinutá na použitie s fiolami s drahými kameňmi VitaJuwel, ktoré sú k dispozícii vo viacerých kombináciách zmesí drahých kameňov.

POUŽITIE

Pred prvým použitím karafy ERA odporúčame dôkladne opláchnuť sklenené telo vrátane kovového viečka/uzáveru. Podobným spôsobom opláchnite aj fiolu s drahými kameňmi. Pri zostavovaní súpravy karafy a fioly postupujte nasledovne: 1) odstráňte gumové tesnenie z horného kovového uzáveru. 2) prevlečte fiolu jej užšou časťou cez kovový uzáver. 3) nasaďte gumové tesnenie na fiolu. 4) opatrne zasuňte fiolu s gumovým tesnením do kovového viečka. 5) potom celú súpravu (kovový uzáver s fiolou) opatrne zasuňte krúživým pohybom do karafy. 6) naplňte ju vodou alebo nápojom, ktorý budete podávať. Karafu môžete pohodlne naplniť cez otvory vo viečku. Nie je potrebné viečko vyberať.

Pri vyberaní viečka z nehrdzavejúcej ocele zo skleneného tela sa odporúča krúživým pohybom "vykrútiť" viečko spolu s fiolou. Dbajte pri tom na zvýšenú opatrnosť.

ČISTENIE

Karafu ERA odporúčame čistiť aspoň raz za 7-10 dní, umývame ju pod vlažnou vodou. Interval čistenia karafy ERA je veľmi individuálny. Odporúčame však tento proces nezanedbávať a pravidelne sa o karafu starať. Pravidelné čistenie podporí dlhodobú funkčnosť karafy a najmä vám poskytne oveľa lepší pocit pri popíjaní drahokamovej vody.

Na čistenie vnútra karafy odporúčame použiť našu špeciálnu kefku od VitaJuwel. Proces čistenia je s týmto výrobkom veľmi rýchly a účinný. Pri čistení nie je potrebné vyberať fiolu z kovového viečka. Odporúčame to robiť aspoň raz za mesiac a detailne rozobrať a umyť všetky súčasti karafy.

Drahokamovú fiolu stačí opláchnuť pod tečúcou vodou a utrieť. Nepotrebuje žiadnu ďalšiu špeciálnu starostlivosť.

BEZPEČNOSŤ

Karafa ERA je špeciálne navrhnutá na použitie so sklenenou fiolou, ktorá je pevne uchytená v kovovom viečku. Viečko bez problémov drží fiolu. Podľa našich skúseností a skúseností našich zákazníkov je tento spôsob úplne bezpečný. Podávanie vody a jej úplné vyliatie z karafy je úplne bezpečné. Je sklenená, z tohto dôvodu odporúčame pokojnú manipuláciu bez prudkých pohybov.

Zároveň odporúčame pravidelne kontrolovať integritu fioly. Zmena chuti revitalizovanej vody môže byť dôsledkom prasknutia alebo poškodenia skleneného tela fioly.

ZÁSOBNÍK GRANDE + FIOLA

Zásobník GRANDE je luxusný spôsob samoobslužného osvieženia čerstvou vodou. Svojim objemom 7 litrov pohodlne vystačí pre celú rodinu, firemný tím alebo hotelový komplex. GRANDE je doplnená drahokamovou fiolou s prírodnými minerálmi, ktorá pripraví vitálnu vodu v podobe horského prameňa.

POUŽITIE

Zásobník GRANDE sa dodáva v dvoch baleniach. Prvé pozostáva z hlavnej sklenenej karafy s kohútikom z nehrdzavejúcej ocele a viečkom z nehrdzavejúcej ocele, druhé balenie obsahuje sklenenú základňu. Tretie balenie bude obsahovať fiolu s drahými kameňmi.

Pred prvým použitím karafy GRANDE odporúčame dôkladne opláchnuť jej sklenené telo vrátane kovového veka. Potom umiestnite sklenenú karafu na sklenenú základňu a naplňte ju vodou. Pred prvým použitím opláchnite a utrite aj fiolu s drahými kameňmi. Potom nastrčte fiolu do gumového tesnenia v kovovom viečku a všetko vložte do sklenenej karafy. Pri čiastočnom dopĺňaní vody stačí plnenie cez otvory v hornom viečku bez nutnosti vyberania fioly. Jednoduché a pohodlné.

Vďaka kohútiku je GRANDE samoobslužná a zvládne to naozaj každý. Dobre tesní, nekvapká.

ČISTENIE

Pri čistení GRANDE je potrebné vybrať uzáver a drahokamovú fiolu. Z vlastných skúseností odporúčame zákazníkom raz za 7 až 10 dní karafu úplne vyprázdniť a vnútro nádoby opláchnuť čistou vodou bez chemickej úpravy. Vonkajšiu časť karafy je možné umyť jemným čistiacim prostriedkom.

Pri každodennom používaní odporúčame prázdnu karafu raz za 1-2 mesiace otočiť, otvoriť kohútik a pustiť cez nerezovú časť vodu s teplotou približne 50-60 °C. Tým sa v časti z nehrdzavejúcej ocele zničia všetky guľôčky alebo iné baktérie. Spomínaný kohútik z nehrdzavejúcej ocele je zámerne umiestnený vyššie ako dno karafy. Tým sa zabráni možnosti, aby do pohára vnikol sediment alebo akákoľvek usadenina, ktorá by sa potom spotrebovala.

Ak sa na stenách karafy usadili stopy minerálov v dôsledku tvrdšej vody alebo horšej kvality vody, odporúča sa použiť ocot alebo citrónovú vodu a nechať pôsobiť dve hodiny. Prípadne nechajte roztok pôsobiť do nasledujúceho dňa. Potom karafu dôkladne opláchnite.

BEZPEČNOSŤ

Používate výrobok vyrobený z najpevnejšieho borokremičitého skla, ale stále ide o sklenený výrobok, preto pri manipulácii a najmä čistení dbajte na maximálnu opatrnosť. Spoločnosť VitaJuwel poskytuje na tento výrobok 7-ročnú záruku na výrobné chyby.

SKLENENÁ SLAMKA S DRAHOKAMOM

Mimoriadne pevná a odolná slamka z borokremičitého skla je doplnená ručne triedeným drahokamom z oblastí bez konfliktov. Môžete si vybrať zo 7 druhov drahých kameňov, pričom jednotlivé drahokamy podporujú 7 základných čakier nášho tela. Tento výrobok je určený na dlhodobé používanie, preto súprava obsahuje aj čistiacu kefku neobsahujúcu plasty.

POUŽITIE

Pred prvým použitím odporúčame slamku a drahokam opláchnuť pod tečúcou vodou a vyčistiť. Po tomto kroku vložte drahokam otvorom na sklenenú časť a zasuňte ho až po rozšírenú časť slamky. Potom opatrne vložte do pohára a vyhnite sa prudkým pohybom alebo nárazom. Slamku môžete použiť aj na konzumáciu teplejšieho nápoja.

Drahokamy sú prírodné produkty. Môžu sa od seba líšiť (v rámci toho istého druhu) veľkosťou aj farbou.

ČISTENIE

Dokonalé čistenie samotnej slamky sa dosahuje vďaka priloženej kefke, ktorá je vyrobená z kokosových vlákien bez prítomnosti plastov. Možno ju použiť z oboch strán vložením do sklenenej časti slamky. Kefkou môžete dokonale vyčistiť vnútorné steny slamky, kým nie je úplne suchá.

Slamku z pevného borokremičitého skla odporúčame pravidelne čistiť po každom použití. Z nášho pohľadu považujeme za lepšie a jednoduchšie čistiť slamku pod tečúcou vodou. Je však možné ho vložiť aj do umývačky riadu (pri optimálnej teplote na umývanie skla). Samotné drahokamy nepotrebujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Odporúčame ich po každom použití opláchnuť pod tečúcou vodou.

BEZPEČNOSŤ

Slamka je vyrobená z kvalitného borokremičitého skla. Tento výrobok je navrhnutý tak, aby bol veľmi pevný a odolný. Je to však stále sklo. Venujte mu pozornosť, akú venujete sklenenému riadu. Pred každým použitím slamky skontrolujte teplotu nápoja. Neodporúčame používať deťom mladším ako 12 rokov.

VITAJUWEL ICE CUBE - FORMA NA ĽAD

ICE CUBE je špeciálna forma na ľad od spoločnosti VitaJuwel, vyrobená z potravinárskeho silikónu. Do silikónovej formy vložte drahokam, ktorý ste dostali spolu so sklenenou slamkou. Navlečte drahokam s otvorom na stred formy. Tú naplňte čistou vodou a vložte na 24 hodín do mrazničky (v prípade potreby stačí aj cez noc). Po vybratí formy z mrazničky nechajte chvíľu pôsobiť vonkajšiu teplotu, čo uľahčí oddelenie ľadu od silikónu. Potom vytlačte kocku ľadu zatlačením na dno formy a zmrazenú kocku ľadu nasuňte na sklenenú slamku VitaJuwel. A vychutnajte si svoj nápoj!

FĽAŠA INU!

Fľaša Inu! je pevnou súčasťou produktového radu VitaJuwel. Táto fľaša je vybavená dvoma uzávermi a ponúka široké možnosti využitia drahokamov. Kombinácia možnej výmeny drahých kameňov s podporou symbolom kvetu života robí z tejto fľaše úplne jedinečný výrobok.

Inu! ponúka širokú škálu možností kombinácií drahokamov. Na druhej strane prináša väčšiu zodpovednosť z hľadiska vzájomnej kombinácie minerálov a ich vplyvu na oživenú vodu. Spoločnosť VitaJuwel poskytuje na fľaše Inu! 2-ročnú záruku. Tento výrobok sa vyrába mimo EÚ.

POUŽITIE

Pred prvým použitím odporúčame celú fľašu Inu dôkladne umyť pod tečúcou vodou. Inu! je vyrobená z pevného borokremičitého skla bez obsahu ťažkých kovov a dokonale tesní. Po odstránení vrchného uzáveru môžete piť z užšieho hrdla fľaše.

Po odstránení spodného viečka sa otvorí samostatná komora na vložené drahokamy. Spodné viečko otvárajte vždy dnom nahor. V základnej verzii sme vložili do fľaše Inu! zmes krásnych kúskov krištáľu. Tento priestor v spodnej časti fľaše môžete vyplniť iným, vašim osobným minerálom alebo zmesou drahých kameňov.

Vlastné drahokamy môžete do spodnej komory voľne nasypať samostatne. Do spodnej komory je však možné naliať aj vodu s niekoľkými kvapkami dezinfekčného prostriedku alebo čistého alkoholu.

ČISTENIE

Fľaša Inu! nie je bezúdržbová, potrebuje starostlivosť, najmä v oblasti čistenia. Odporúčame čistiť fľašu aspoň raz za 7-10 dní. Pokojne aj častejšie. Počas čistenia sa odporúča fľašu úplne rozobrať a každú časť dôkladne umyť. Pravidelným čistením podporíte dlhodobú funkčnosť fľaše a najmä budete mať oveľa lepší pocit pri popíjaní drahokamovej vody.

V umývačke riadu možno umývať len sklenenú časť fľaše a silikónové tesnenie (bez uzáverov a drahokamov). Z vlastnej skúsenosti však odporúčame čistiť ručne pod tečúcou vodou a pomocou kefky.

BEZPEČNOSŤ

S fľašou Inu! zaobchádzajte rovnako opatrne ako s akýmkoľvek iným skleneným predmetom. Základom je sklo vyrobené z borokremičitého skla, ktoré neobsahuje ťažké kovy, takže ide o čisté sklo, jedno z najpevnejších skiel určených na dlhodobé používanie. Vyhnite sa však tvrdým nárazom. Nevkladajte fľašu do mrazničky ani mikrovlnnej rúry.

TREAT SERIES

ČISTENIE

Čistenie výrobkov radu Treat Series je veľmi jednoduché. Každý výrobok (dávkovač/rozprašovač/lievik) je úplne rozoberateľný na jednoduché čistenie a prípadnú výmenu kvapalín vo vnútri. Odstránením vrchného uzáveru je možné doplniť požadovanú kvapalinu. Odstránením spodného uzáveru spolu s drahokamovým modulom je možné dokonale vyčistiť sklenené telo fľaše, ktoré možno umývať tak ručne ako aj v umývačke riadu (program na umývanie skla). Drahokamový modul možno odskrutkovať od spodného uzáveru a vybrať silikónové tesnenie. Viečko, drahokamový modul a horný uzáver odporúčame umývať len pod tečúcou vodou s bežnou teplotou.

BEZPEČNOSŤ

Uzávery výrobkov radu Treat Series sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Sklenená časť je vyrobená z pevného borokremičitého skla. Napriek tomu zaobchádzajte s týmto výrobkom rovnako opatrne ako s akýmkoľvek iným skleneným predmetom.

DRAHOKAMOVÁ MISKA CROWNJUWEL

Drahokamová miska CrownJuwel je predurčená na revitalizáciu vody pre domáce zvieratá. Aj ich telo je tvorené približne na 70 % z vody. Kvalitná voda prispieva k ich zdraviu a vitalite, čo preukázali aj veterinári.

POUŽITIE

Drahokamová miska CrownJuwel nepotrebuje žiadne špeciálne zaobchádzanie. Pred prvým použitím odporúčame misku opláchnuť pod tečúcou vodou.

ČISTENIE

Jej údržba je veľmi jednoduchá, stačí ju umyť pod vlažnou tečúcou vodou. Z času na čas vyberte drahokamový modul a samotné telo misky vložte do umývačky riadu. Pri demontáži spodného uzáveru dávajte pozor na možnú stratu tesnenia; pri opätovnej montáži sa uistite, či je tesnenie správne usadené. Môžete tak zabrániť prípadnej netesnosti v strede misky.

BEZPEČNOSŤ

Drahokamová miska CrownJuwel je vyrobená z kukuričného škrobu, drevených vlákien a bambusu, vzájomne prepojených syntetickou živicou. Je veľmi robustná a pevná. Pri čistení a manipulácii s modulom drahých kameňov dbajte na zvýšenú opatrnosť.

VÁZA FLORA

Kvety v špeciálnej váze FLORA pod vplyvom jemnej energie špeciálne vybraných drahých kameňov vyslovene rozkvitajú. Takto pripravená voda má za následok vyššiu a dlhšiu životnosť rezaných kvetov alebo rastlín ošetrených touto vodou.

POUŽITIE

Váza FLORA je v súčasnosti k dispozícii v dvoch verziách - klasická verzia vázy FLORA a váza FLORA so špeciálnym symbolom Kvet života. Pred prvým použitím vázy odporúčame opláchnuť jej vnútro pod tečúcou vodou. Vázu neotáčajte hore dnom, pokiaľ je vo vnútri vázy vložený modul s drahými kameňmi.

ČISTENIE

Pri čistení dbajte na zvýšenú opatrnosť! Neodporúčame umývať vázu FLORA za predpokladu, že sa vo váze nachádza modul s drahým kameňom. Modul možno vybrať miernym ťahom (kývavým pohybom) zo skleneného puzdra. Pri tomto kroku buďte opatrní! Tento systém uloženia modulu umožňuje jednoduché ručné umývanie vázy a modulu s drahými kameňmi (vrátane tesnenia okolo modulu).

Vázu odporúčame čistiť vždy po použití, čiže po vybratí kvetov z vázy. Neodporúčame umývať sklo vázy v umývačke riadu. Z vlastnej skúsenosti vieme, že je lepšie čistiť ju ručne pod tečúcou vodou.

BEZPEČNOSŤ

Pri manipulácii s vázou FLORA dbajte na nasledujúce dôležité upozornenia. Neotáčajte vázu hore dnom, ak je vo váze vložený modul s drahým kameňom! Pred otočením vázy hore dnom drahokamový modul pridržte a kývavým pohybom ho možno veľmi ľahko z vázy vybrať.

Nepokúšajte sa otvoriť drahokamový modul. Sklenený modul s drahými kameňmi je počas výroby hermeticky uzavretý tak, aby sa nedal otvoriť.

FIOLINO

V rukách držíte jedinečný výrobok z dielne českých sklárskych majstrov, ktorí toto fiolino vyrábajú ručne z čistého bezolovnatého borokremičitého skla. Vnútorný objem tohto jedinečného fiolína je vyplnený prírodnými drahokamami, ktoré slúžia na revitalizáciu (aktiváciu) vody, ktorú pijeme každý deň.

Ak si chcete naplno vychutnať zážitok z metódy VitaJuwel, vložte svoju osobnú fiolu do pohára s vodou alebo vínom na 7 minút. Výsledkom energetického vyžarovania drahokamov bude jemnejšia chuť vášho nápoja.

POUŽITIE

Pred prvým použitím odporúčame fiolino opláchnuť pod tečúcou vodou a potom ju utrieť. Pre túto osobnú fiolu s drahými kameňmi nie je potrebná žiadna ďalšia špeciálna starostlivosť. Ak pociťujete potrebu umiestniť fiolu raz za čas na slnečné svetlo, aby sa dobila energia drahého kameňa, môžeme to len odporučiť.

ČISTENIE

Fiolino je prakticky bezúdržbové, pokiaľ ide o čistenie. Po použití sa odporúča fiolino opláchnuť pod tečúcou vodou, utrieť a potom vložiť do koženého puzdra.

V ojedinelých prípadoch sa na sklenenom povrchu výrobku môžu vyskytnúť usadeniny spôsobené tvrdšou vodou a pod. Na ich odstránenie odporúčame použiť ocot v pomere 1:3. Prípadne je možné použiť citrónovú vodu. Výrobok sa odporúča vložiť do vyššie uvedeného nálevu. V závislosti od znečistenia nechajte v slanom náleve približne 2 hodiny alebo do nasledujúceho dňa. Potom ho dôkladne opláchnite.

Mierne zafarbenie vnútornej tekutiny nemá vplyv na funkčnosť výrobku a je skôr estetickým problémom. Drahokamy uviaznuté v úzkej časti fiolina nemajú vplyv na výsledok oživeného nápoja. Uchovávajte mimo dosahu detí mladších ako 12 rokov. Farebná variabilita minerálov je spôsobená ich čisto prírodným charakterom.

BEZPEČNOSŤ

S fiolínom zaobchádzajte rovnako opatrne ako s akýmkoľvek iným skleneným predmetom. Vyhnite sa nárazom a silnejším úderom. Pred každým použitím sa uistite, že fiola nie je poškodená. Ak by sa objavila prasklina alebo iné poškodenie, okamžite prestaňte výrobok používať.

Fiolino nie je možné umývať v umývačke riadu. Odporúčame umývať výrobok len pod tečúcou vodou, ale zároveň nevystavujte výrobok teplote vody nižšej ako 7 °C a vyššej ako 35 °C. Nevkladajte Fiolino do mrazničky, neohrievajte v rúre ani v mikrovlnnej rúre.