NÁVOD NA POUŽITIE PRODUKTOV - KARAFA ERA A FIOLA

POUŽITIE

Pred prvým použitím karafy ERA odporúčame dôkladne opláchnuť sklenené telo vrátane kovového viečka/uzáveru. Podobným spôsobom opláchnite aj fiolu s drahými kameňmi. Pri zostavovaní súpravy karafy a fioly postupujte nasledovne: 1) odstráňte gumové tesnenie z horného kovového uzáveru. 2) prevlečte fiolu jej užšou časťou cez kovový uzáver. 3) nasaďte gumové tesnenie na fiolu. 4) opatrne zasuňte fiolu s gumovým tesnením do kovového viečka. 5) potom celú súpravu (kovový uzáver s fiolou) opatrne zasuňte krúživým pohybom do karafy. 6) naplňte ju vodou alebo nápojom, ktorý budete podávať. Karafu môžete pohodlne naplniť cez otvory vo viečku. Nie je potrebné viečko vyberať.

Pri vyberaní viečka z nehrdzavejúcej ocele zo skleneného tela sa odporúča krúživým pohybom "vykrútiť" viečko spolu s fiolou. Dbajte pri tom na zvýšenú opatrnosť.

ČISTENIE

Karafu ERA odporúčame čistiť aspoň raz za 7-10 dní, umývame ju pod vlažnou vodou. Interval čistenia karafy ERA je veľmi individuálny. Odporúčame však tento proces nezanedbávať a pravidelne sa o karafu starať. Pravidelné čistenie podporí dlhodobú funkčnosť karafy a najmä vám poskytne oveľa lepší pocit pri popíjaní drahokamovej vody.

Na čistenie vnútra karafy odporúčame použiť našu špeciálnu kefku od VitaJuwel. Proces čistenia je s týmto výrobkom veľmi rýchly a účinný. Pri čistení nie je potrebné vyberať fiolu z kovového viečka. Odporúčame to robiť aspoň raz za mesiac a detailne rozobrať a umyť všetky súčasti karafy.

Drahokamovú fiolu stačí opláchnuť pod tečúcou vodou a utrieť. Nepotrebuje žiadnu ďalšiu špeciálnu starostlivosť.

BEZPEČNOSŤ

Karafa ERA je špeciálne navrhnutá na použitie so sklenenou fiolou, ktorá je pevne uchytená v kovovom viečku. Viečko bez problémov drží fiolu. Podľa našich skúseností a skúseností našich zákazníkov je tento spôsob úplne bezpečný. Podávanie vody a jej úplné vyliatie z karafy je úplne bezpečné. Je sklenená, z tohto dôvodu odporúčame pokojnú manipuláciu bez prudkých pohybov.

Zároveň odporúčame pravidelne kontrolovať integritu fioly. Zmena chuti revitalizovanej vody môže byť dôsledkom prasknutia alebo poškodenia skleneného tela fioly.