NÁVOD NA POUŽITIE PRODUKTOV - TERMOFĽAŠA VIA HEAT

POUŽITIE

Pred prvým použitím odporúčame celú termofľašu ViA HEAT rozobrať a jednotlivé časti umyť pod tečúcou vodou. Po vysušení jednotlivých častí fľašu opäť zložte do pôvodného stavu. Pri dlhodobom používaní termofľaše ViA HEAT sa môžu na stenách fľaše vyskytnúť usadeniny spôsobené tvrdšou vodou apod. Na ich odstránenie odporúčame použiť ocot v pomere 1:3. Prípadne je možné použiť citrónovú vodu. Samotné telo fľaše sa odporúča vložiť do vyššie uvedeného roztoku. V závislosti od znečistenia nechajte v octovom náleve približne 2 hodiny alebo do nasledujúceho dňa. Potom ju dôkladne opláchnite. Spoločnosť VitaJuwel poskytuje na tento výrobok 7-ročnú záruku na výrobné chyby.

Teplota kvapaliny vhodná pre ViA HEAT je 0 °C až 100 °C. Fľaša sa môže používať aj pri teplotách nižších ako 0 °C, neodporúčame však pri týchto teplotách dopĺňať tekutiny s teplotou nad približne 40 °C, pretože sklo môže prasknúť.

ČISTENIE

Hneď na začiatku treba poznamenať, že termofľaša ViA HEAT nie je bezúdržbová. Vyžaduje si starostlivosť, najmä pokiaľ ide o čistenie fľaše. Máme však pre vás dobrú správu, ViA HEAT je navrhnutá tak, aby jej čistenie bolo čo najjednoduchšie! Odporúčame čistiť fľašu aspoň raz za 7 až 10 dní. Nebojte sa to robiť aj častejšie. Počas čistenia odporúčame fľašu úplne rozobrať a každú časť podrobne umyť. Pravidelným čistením podporíte dlhodobú funkčnosť fľaše a najmä budete mať oveľa lepší pocit pri popíjaní drahokamovej vody.

Samotné sklo fľaše a silikónové tesnenia (horná + spodná časť) možno umývať v umývačke riadu. Viečka neodporúčame umývať v umývačke riadu. Modul s drahokamami sa nesmie umývať v umývačke riadu! Na základe osobných skúseností odporúčame umývať jednotlivé časti termofľaše ViA HEAT ručne pod tečúcou vodou. Ak viete, že fľašu nebudete dlhší čas používať, je ideálne vodu z fľaše vyliať a vrchný uzáver nechať voľný, aby sa do fľaše dostal vzduch.

BEZPEČNOSŤ

S termofľašou ViA HEAT zaobchádzajte rovnako opatrne ako s akýmkoľvek iným skleneným predmetom. Základné sklo je vyrobené z borokremičitého skla, ktoré neobsahuje ťažké kovy, takže ide o čisté sklo, jedno z najpevnejších skiel určených na dlhodobé používanie. Vyhnite sa však tvrdým nárazom. Fľašu ani modul s drahokamom nevkladajte do mrazničky ani mikrovlnnej rúry. Termofľaša ViA HEAT nie je vhodná pre deti mladšie ako 12 rokov.

Nikdy sa nepokúšajte otvoriť samotný drahokamový modul. Z výroby je hermeticky uzavretý a jeho otvorenie by mohlo spôsobiť únik vnútornej tekutiny.

Pred každým použitím termofľaše ViA HEAT sa uistite, že obe silikónové tesnenia sú umiestnené v hornom a dolnom uzávere, modul s drahokamami a uzávery sú dostatočne naskrutkované a všetky časti fľaše ViA HEAT, najmä sklenená časť a modul drahokamov, sú nepoškodené.