NÁVOD NA POUŽITIE PRODUKTOV - ZÁSOBNÍK GRANDE A FIOLA

POUŽITIE

Zásobník GRANDE sa dodáva v dvoch baleniach. Prvé pozostáva z hlavnej sklenenej karafy s kohútikom z nehrdzavejúcej ocele a viečkom z nehrdzavejúcej ocele, druhé balenie obsahuje sklenenú základňu. Tretie balenie bude obsahovať fiolu s drahými kameňmi.

Pred prvým použitím karafy GRANDE odporúčame dôkladne opláchnuť jej sklenené telo vrátane kovového veka. Potom umiestnite sklenenú karafu na sklenenú základňu a naplňte ju vodou. Pred prvým použitím opláchnite a utrite aj fiolu s drahými kameňmi. Potom nastrčte fiolu do gumového tesnenia v kovovom viečku a všetko vložte do sklenenej karafy. Pri čiastočnom dopĺňaní vody stačí plnenie cez otvory v hornom viečku bez nutnosti vyberania fioly. Jednoduché a pohodlné.

Vďaka kohútiku je GRANDE samoobslužná a zvládne to naozaj každý. Dobre tesní, nekvapká.

ČISTENIE

Pri čistení GRANDE je potrebné vybrať uzáver a drahokamovú fiolu. Z vlastných skúseností odporúčame zákazníkom raz za 7 až 10 dní karafu úplne vyprázdniť a vnútro nádoby opláchnuť čistou vodou bez chemickej úpravy. Vonkajšiu časť karafy je možné umyť jemným čistiacim prostriedkom.

Pri každodennom používaní odporúčame prázdnu karafu raz za 1-2 mesiace otočiť, otvoriť kohútik a pustiť cez nerezovú časť vodu s teplotou približne 50-60 °C. Tým sa v časti z nehrdzavejúcej ocele zničia všetky guľôčky alebo iné baktérie. Spomínaný kohútik z nehrdzavejúcej ocele je zámerne umiestnený vyššie ako dno karafy. Tým sa zabráni možnosti, aby do pohára vnikol sediment alebo akákoľvek usadenina, ktorá by sa potom spotrebovala.

Ak sa na stenách karafy usadili stopy minerálov v dôsledku tvrdšej vody alebo horšej kvality vody, odporúča sa použiť ocot alebo citrónovú vodu a nechať pôsobiť dve hodiny. Prípadne nechajte roztok pôsobiť do nasledujúceho dňa. Potom karafu dôkladne opláchnite.

BEZPEČNOSŤ

Používate výrobok vyrobený z najpevnejšieho borokremičitého skla, ale stále ide o sklenený výrobok, preto pri manipulácii a najmä čistení dbajte na maximálnu opatrnosť. Spoločnosť VitaJuwel poskytuje na tento výrobok 7-ročnú záruku na výrobné chyby.