PITNÁ VODA

VO SVOJEJ NAJRÝDZEJŠEJ FORME

Nič neovplyvňuje náš organizmus tak, ako voda, ktorú pijeme. Pitná voda vždy neznamená dobrá voda. Stále viac ľudí si to uvedomuje a hľadajú riešenie. Tých je na trhu veľa. Bývajú zložitá a pre svoju nefunkčnosť či obmedzenú životnosť často veľmi drahá.

VitaJuwel® sa tohto technologického súboja nezúčastňuje. Inšpirácia pre jej produkty vzišla z dokonalosti prírody. Spôsob revitalizácie vody je tu veľmi jednoduchý: V produktoch pôsobí na vodu - na silný prírodný živel - príroda sama. VitaJuwel necháva na vodu pôsobiť energiu prírodných minerálov. Nič viac.

Použitie prírodných drahokamov pre revitalizáciu vody nie je rozhodne nič nové - podľa historikov je v nápojoch používali už starí Gréci kedysi v stredoveku. Táto metóda bola skôr "znovuobjavená". Prírodné drahokamy majú schopnosť ukladať energiu, každý druh kameňa v sebe nesie unikátnu energetické informácie. Drahokamy v produktoch VitaJuwel vyžarujú prírodné energiu do vody, ktorá ich obklopuje, a tým podstatne zvyšujú jej vitalitu.

Čo sa vlastne deje s kohútikovú vodou v prítomnosti drahokamov? V podstate to isté, čo sa deje s vami, keď unavení celodenným zhonom vystavíte svoje telo hrejivým lúčom slnka. Vybavujete si ten pocit? Nedeje sa zázrak. Neustála obnova pôvodnej energie je tou najprirodzenejšou schopnosťou prírody. Teda aj všetkých produktoch VitaJuwel.

 • Voda tvorí takmer 70% ľudského tela
 • Voda posilňuje imunitný systém
 • Voda stimuluje činnosť mozgu
 • Voda zvyšuje schopnosť koncentrácie
 • Voda detoxikuje
 • Voda podporuje funkciu všetkých orgánov
 • Voda vyrovnáva teplotu tela
 • Voda pomáha zhodiť prebytočné kilá 

 


 

ROZDIEL MEDZI VODOU Z VODOVODU

A PRAMENITOU VODOU?

Potrubie, ktorými voda do našich domovov preteká, bývajú zanesená dlhoročnými usadeninami. Veľkú úlohu v (ne) kvalite vody zohráva aj jej smerovanie či vysoký tlak v potrubí. A poďme ešte hlbšie - voda má tzv. pamäť. Čo to znamená? Voda si pamätá všetko, s čím sa na ceste k nám stretne. A to vrátane chemických úprav. Všetko sa zapisuje hlboko do jej štruktúry. V takto pozmenenej podobe ju nakoniec všetci konzumujeme.

V prírode prebiehajú úplne iné stretnutia. Voda sa voľne pohybuje a obmýva o kamene. Preteká cez minerály. Tie predurčujú jej kvalitu a množstvo minerálov v nej. Toto je voda vo svojej najrýdzejší forme. V takom stave je nášmu telu najviac prirodzená. Tento luxus nám však súčasný priemysel v podstate odoprel. A prírodné drahokamy VitaJuwel nám ho znova doprajú.

 


 

VÝHODY METÓDY VITAJUWEL OPROTI

VKLADANIE DRAHOKAMOV PRIAMO DO VODY

Mnoho ľudí vkladá kamene priamo do vody. Tento spôsob ošetrenia vody je účinný, skôr alebo neskôr sa však kamene začnú drobiť. Strácajú svoj lesk a energiu, dochádza k uvoľňovaniu tzv. matečných hornín. Voda sa stáva kontaminovanú, po konzumácii pôsobí na organizmus úplne nové, negatívne prvky. Pri používaní produktov VitaJuwel sa ničoho podobného obávať nemusíte.

 

 • K revitalizácii vody nie je potrebné už drahokamy vkladať priamo do vody
 • Stálosť vitality i farebnosti drahokamov
 • VitaJuwel tak ochraňuje vašu pitnú vodu pred možným chemickým znečistením z drahokamov a zamedzuje drobeniu minerálov
 • Komplexné čistenie drahokamov je eliminované
 • Dlhodobo si môžete užívať radosti z lesku vašich cenných drahokamov
 • Princíp VitaJuwel je najhygienickejší variantom prípravy vody
 • Skvelý dizajn a dlhodobá účinnosť

 


 

METÓDA ZNAČKY VITAJUWEL

A JEJ HLAVNÉ VÝHODY

Už od nepamäti drahokamy ľudstvo priťahovali a fascinovali. Diamanty, rubíny a smaragdy sú celosvetovo označované za drahé kamene. Kamene však nie sú cenené len pre ich nádherný vzhľad. Sú vyhľadávané pre ich vlastnosti a schopnosť liečiť.

S VitaJuwel možno pripraviť drahokamovou vodu veľmi jednoducho. Vďaka uzavretiu drahokamov vnútri sklenených fiol či drahokamových modulov je kontaminácia kameňov okolitými vplyvmi minimálne, takmer vylúčená. Ich údržba je veľmi jednoduchá. Krása fiol navyše pozitívne ovplyvňuje náladu pozorovateľa. To je ďalší kladný faktor pôsobiaci na vodu a jej kvalitu. Úprava vody fiolou VitaJuwel zaručuje prenesenie informácií uchovaných v drahokamoch. Vnútorné tekutina v produktoch VitaJuwel má za úlohu hygienickosť vnútorného prostredia a predovšetkým urýchliť prenos informácie z drahokamov do revitalizovaná vody. Kvalitná čisté sklo bez ťažkých prvkov je neoddeliteľnou súčasťou všetkých výrobkov VitaJuwel a má svoju dôležitú funkciu.

Vďaka umiestneniu drahých kameňov do sklenených fiol či drahokamových modulov vám odpadá starostlivosť o drahokamy. Takto chránené kamene vám v nezmenenom stave vydržia dlhé roky. Jediné, čo sa z prekrásnych fiol či modulov preukázateľne uvoľňuje, je blahodarná energia prírodných minerálov. Aj bez priameho kontaktu s vodou majú kameňmi schopnosť pretvárať jej štruktúru. Pôsobí na vodu svojou energiou, ktorá je priepustná skrze sklo, a tak môžu ovplyvňovať jej usporiadanie. Že tento proces skutočne prebehol, spoznáte už pri prvom dúšku. Prítomnosť procesu preukazuje aj vedecká štúdia, ktorú nájdete na nasledujúcich stránkach. Metóda spoločnosti VitaJuwel je tým najviac efektívnym a hygienickým spôsobom prípravy čerstvé a energetizovanej drahokamovej vody.

 

 • Úprava vody bez akejkoľvek chémie
 • Okamžitá vitalizácie pitnej vody
 • Žiadne kupovanie balenej vody
 • Radosť z pitia čistej vody
 • Laboratórne overená účinnosť
 • Investície na celý život

 


 

Desatoro pitného režimu Skrýt

1 /  Skúste začať deň pohárom čerstvej a čistej vody. Vášmu organizmu prospeje aj teplý čaj či vlažná voda s niekoľkými kvapkami citróna.

2 /  Nečakajte na pocit smädu. Pite priebežne počas dňa, najlepšie po menších dúškoch.

3 / Spoznáte, že vášmu telu chýba voda? Prejavuje sa to pocitom sucha v ústach, nepokojom, nedostatkom energie, tmavším močom a v naozajstnej kríze tiež malátnosťou. Všetky tieto príznaky vedú k nesústredenosti a nervozite. V lepšom prípade.

4 / Naučte sa počúvať signály svojho tela. Vždy však vypite aspoň 2 litre tekutín v priebehu dňa, v horúčave a pri zvýšenej záťaži príjem tekutín samozrejme zvýšte, pokojne až dvojnásobne. V letných mesiacoch vás osvieži vlažný čaj, vyhnite sa ľadovým nápojom - po ich vypití dôjde k ochladeniu organizmu a telo potom výdatne pracuje na obnovení pôvodnej teploty. Budete sa teda potiť neporovnateľne viac.

5 / Buďte pevní pri dodržiavaní pitného režimu svojich detí / 75% vody v tele /. Nepoučujte, choďte sami príkladom. Pamätajte, že čistá voda je pre správny vývoj detského organizmu podstatne dôležitejšia, než pre telo dospelého človeka.

6 / Strážte svojich seniorov. Vďaka zníženej schopnosti vnímať pocit smädu je u nich vysoké riziko dehydratácie.

7 / Dbajte na teplotu nápojov - nepite nič úplne ľadového ani nič výrazne horúceho. Váš organizmus vám poďakuje.

8 / Nepovažujte kávu za súčasť pitného režimu. Kofeín na seba viaže vodu a odvádza ju z vášho tela. To je dôvod, prečo vám v každej dobrej reštaurácii prinesú s kávou tiež pohárik čistej vody.

9 / Striedajte pitie čistej vody s vodou minerálnou. Pri chorobe alebo vyššej záťaži dopĺňajte minerálne látky vylúčené potom a močom. Teda sodík a draslík.

10 / Dajte si tú námahu a nájdite si vlastný prírodný zdroj pitnej vody. Piť energeticky hodnotnú (živú) vodu zo studničky alebo z lesného prameňa je o niekoľko tried vyšší level pitného režimu.

 

O produktoch Skrýt

Veľká časť produktov značky VitaJuwel sú vyrábané RUČNE českými a slovenskými sklári z bezolovnatého skla - každý kus drahokamovej fioly je originál. Prírodné drahokamy sú získavané systémom FairTrade z rôznych kútov sveta. Každá zmes je jedinečná, každý drahokamový produkt je plnený ručne. Drahokamy sú uzavreté v skle, aby nedošlo k uvoľňovaniu matečných hornín a chemického znečistenia do vami pripraveného nápoja. Sklo v žiadnom prípade nezabraňuje pôsobenie energie prírodných drahokamov na vodu, naopak čisté sklo podporuje vitalitu vodu.

VitaJuwel® je jednorazová investícia na celý život. Sklo je veľmi pevná, borokremičité, bezolovnaté. Energia prírodných drahokamov je nevyčerpateľná. Údržba produktov je veľmi jednoduchá - stačí obyčajné umytím pod tekoucí vodou. Vitalizácie vody drahými kameňmi je najefektívnejšie prírodné starostlivosti o pitnú vodu.

 • ručne triedené drahokamy
 • bezolovnaté borosilikátové sklo
 • jednoduchá údržba
 • dlhodobá funkčnosť
 • registrovaný výrobné patent
 • dodržanie systému FairTrade
 • ručná výroba v EÚ
 • šetrné k životnému prostrediu

 

Prémiová záruka Skrýt

 

Sedemročná záruka na výrobné vady

Všetky produkty VitaJuwel® sú podrobené veľmi vysokým štandardom kvality a podliehajú prísnym skúškam. Práve preto je možné naším zákazníkom ponúknuť takto vysokú záručnú lehotu.

 

 

 

Celoživotná záruka 50% zľavy na náhradný produkt

Vďaka prémiovej záruke mnohonásobne zvýhodňujeme bežne ponúkané záruky. Výnimočne poskytujeme zľavu 50% tiež na nový produkt obsahujúci minerály pri škode vlastným zavinením. Zľava je aktivovaná vrátením všetkých minerálov obsiahnutých v poškodenom produkte.

Pečať GKS Skrýt

GSK (gemmologisch Kontrollierte Steinqualitaet - gemologicky kontrolovaná kvalita kryštálu) je kontrolná pečať pre vrcholnú kvalitu a drahokamov. Spoločnosti oprávnené k užívaniu certifikátu GKS neustále prechádzajú kontrolami, ktoré overujú použitie iba vybraných a overených drahokamov vynikajúcej kvality. Testovanie zaisťuje inštitút EPI v Offenburgu.

Fair trade minerals Skrýt

Neziskové združenie Fair Trade Minerals & Gems (Minerály a drahokamy Fair Trade) je iniciatíva Anji a Michaela Giengerových na podporu vzťahov spravodlivého obchodu s minerálmi a drahokamy. Je pre nás veľkým potešením podporovať toto združenie ako jeden zo sponzorujúcich členov.

Viac informácií na www.fairtrademinerals.de

Referencie, ohlasy Skrýt

"V rámci svojej práce 2x ročne přrednášam o vode - kde v našom tele se nachádza, aké funkcie plní, o pitnom režime a o kvalite vody. Súčasťou prednášky je aj moja skúsenost (potvrdená mnohými účastnikmi), že nielen my chuťovo, ale aj naše telo je schopné rozpoznať kvalitnú vodu. Keď sa dostaneme k horskému prameňu, tak sa napijeme len trochu na ochtnanie, a odrazu pijeme viac a viac. Jednoducho naše telo tiež poznalo, že je to dobrý voda a žiada si viac. 

Z toho dõvodu ma oslovil i stánok s drahokamovou vodou - skúsila som ochutnať 3 druhy a vybrala som si napokon Ajurvédu. Chcela som to skõr z toho dõvodu, že pijem vãčšinu dňa len vodu a chcem, aby mi chutila. O to vãčšie bolo moje prekvapenie, keď som zistila, že pijem viac a aj častejšie musím na malú stranu - dokonca i v noci 2x. To trvalo nejakých 5-6 nocí, a potom sa to zasa ukľudnilo (asi skončila základná čistka :-). Následne cca za ďalší týždeň som sa postavila na váhu a s úžasom som zistila, že mám za posledné 2 týždne (čo pijem vodu Ajurvéda) dole 2 kg. Je to úžasné, lebo posledné 3 mesiace sa mi nedarilo napriek snahám dať dolu ani kilo."

MUDr. Jana Mendelová


"V rámci praxe vnímám lidské tělo jako souhrn rúzného druhu energie a vibrací. Co vkládáme do úst našemu tělu jako palivo, je stejně důležité jako způsob myšlení, kterým ovlivňujeme naše cítění a chování. Kvalita vody umí zasáhnout do obojího, její schopnost pojmout do sebe informace je obdivuhodná. K z nás však vodě ýehná, děkuje nebo ji před požitím drží ve dlaních a pozitivně nabíjí...? Za nejlepší zdroj považují kvalitní vodu ze studánky, její dostupnost je však mnohy omezená. Voda upravená přes drahé kameny je harmonizovaná a její lahodnější chuť je schopný rozlišit snad každý. A stejně tak jako se mění lidé, je jednoduché si skrze kombinace kamenů vždy navolit ty pro nás nejvhodnější. Děkuji přirodě za tyto dary a možnosti."

Mgr. Tomáš Šebesta, MBA a Bc. Pavla Šebestová – www.life4people.cz


"Vliv drahokamové vody na činnost těla a krve. Při konzumaci drahokamové vody dochází k vytvoření krystalické mřížky ve vodě, která se automaticky bez složitého chemického procesu absorbuje do krevního řečiště a tím napomáhá snižovat rizikový faktor i ke zlepšení překyselení organizmu. Drahokamová voda má vyšší vibrační hodnotu než voda z vodovodního řádu, což zároveň pomáhá funkčnosti ledvin a močových cest. Podle druhu jednotlivých fiol s vloženými drahokamy dochází k harmonizaci celého energetického systému člověka a je i možnost vhodnou meditací vložit informativní kód do takto upravené vody a urychlit dobu léčení nebo následnou rekonvalescenci."

Mgr. Luboš Piták – www.sam-sobe-doktorem.cz


VITA JUWEL JE SÚČASŤOU ZDRUŽENIE HEALING HOTELS OF THE WORLD

HEALING HOTELS OF THE WORLD je spojenie výnimočných, starostlivo vybraných hotelov a rezortov na luxusné úrovni. Sú vynikajúcimi centrami s vysokou kompetencií pre komplexnú starostlivosť o zdravie. S viac ako 70 partnerskými hotely na všetkých kontinentoch, ktoré patrí k priekopníkom nového životného štýlu, predstavujú HEALING HOTELS OF THE WORLD pravú a spoľahlivú garanciu celostnej starostlivosti o zdravie. VitaJuwel je prednostne vyhľadávaným partnerom a súčasťou vybavenia týchto jedinečných turistických cieľov.

 

 

Zůstaňte s námi v kontaktu také na Facebooku